Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ένα PC χωρίς COBOL και Fortran είναι σαν μια σοκολάτα χωρίς κέτσαπ και μουστάρδα.
Σάββατο, 27 Απριλίου

κρίμα...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #43181 από Raspoutin στις 23 Σεπτεμβρίου 2007, 6:25μμ

Raspoutin

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/6/2007
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
Παλιότερα υπήρχε το φτου..
Μπαίναμε, γράφαμε, διαβάζαμε, αλλάζαμε απόψεις, περνούσαμε την ώρα μας ευχάριστα, δημιουργικά.
Τώρα γεμίσαμε greeklish, με αποτέλεσμα να προσπερνώ σωρηδόν μηνύματα γιατί αρνούμαι να ζαλίσω μάτια, νοημοσύνη και μυαλό.
Γεμίσαμε κατακλυσμό αποριών διαγραφής απο το chat, λες και εδώ είναι chat και οχι forum, λες και μας ενδιαφέρει γιατί τους διέγραψαν, λες και εμείς του φορουμ τους ενοχλήσαμε ποτέ απο εκεί στο τσατ.
Γεμίσαμε παιδαρέλια που ανοίγουν και ξανανοίγουν αστεία νέα θέματα σε άψογα greeklish επειδή βαριούνται να διαβάσουν πως υπήρξαν και άλλοι βλάκες πριν απ' αυτούς.
Γεμίσαμε "χρήστες" που στο όνομα της ελευθερογνωμίας άφησαν το επίπεδο του φόρουμ σε ελεύθερη πτώση..
Γεμίσαμε με σιωπηρές αποχωρήσεις αξιόλογων παλιών μελών, που βλέποντας όλα αυτά, απλά έφυγαν χωρίς καν να μπούν στον κόπο να γράψουν την πίκρα τους όπως εγώ..έχει κι αλλού πορτοκαλιές..
Παλιότερα, έμπαινες στο site και χρειαζόσουν πολλή ώρα για να διαβάσεις όλα τα νέα μηνύματα, να σκεφτείς, να κρίνεις, να απαντήσεις, να γράψεις κάτι νέο, να συμμετάσχεις.
Τώρα δεν χρειάζεται καν να μπαίνεις κάθε μέρα, δεν αξίζει τον κόπο και τον ελάχιστο χρόνο..

Κρίμα, κρίμα, κρίμα..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43182 από ksanthoulla στις 23 Σεπτεμβρίου 2007, 7:01μμ

ksanthoulla

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/8/2007
μηνύματα: 748 αποδεκτές 0
enta3ei katalavame t ennoeis.k egw mesa se avtous ime.sry p den eimaste oloi teleioi
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43184 από TzhmhS στις 23 Σεπτεμβρίου 2007, 7:24μμ

TzhmhS

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2007
μηνύματα: 237 αποδεκτές 0
ο Καθενας εχει την γνωμη του στο φοroum και θεωρω τον εαυτο μου οχι καλο,το αλλο παλι ο καθενας εχει την δικη του γνωμη για θεματα...Και τριτον αμα δεν σου αρεσει το foroum αυτο επειδη γραφουν "παιδαρελια" οπως το λες βρες αλλο...Δεν καθησα να κρινω κανεναν απο εδω μεσα και ειδικα στο foroum,και το λεω επειδη με προσβαλεις οχι μονο εμενα αλλα και ολους που δεν εχουν ενελικιωθοι,αλλα εχεις δικαιο ουτε εμενα μου αρεσει να γραφει ο αλλος με greeklish αλλα τεσπα το αγνοω διαβαζω το θεμα του και προσπαθω να βοηθησω την κατασταση...Και εδω και 1 η και 2 μηνες εχω παρατηρησει δεν ειναι και θεματα της προκοπης ολα με σχεση
του ban εχουν θεμα σε αυτο συμφωνω.
(Φιλικα JimmyS)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43198 από Raspoutin στις 23 Σεπτεμβρίου 2007, 11:31μμ

Raspoutin

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/6/2007
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
Οχι, δεν καταλάβατε τι εννοώ ξανθούλα. Δεν ζήτησα την τελειότητα απο κανέναν (ούτε την ειρωνεία του), για ξαναδιάβασέ το..
Τζίμη, συγχώρεσέ με, αλλά πραγματικά χωρίς ίχνος κομπασμού σε βρίσκω πολύ "λίγο" για να μου προτείνεις ο,τιδήποτε, πόσο μάλλον αποχώρηση. Άν απο τα γραφόμενά μου κατάλαβες οτι το πρόβλημα είναι η ηλικία των μελών (όπως γράφεις), ...τότε απλά με δικαιώνεις.
                           
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43244 από TzhmhS στις 25 Σεπτεμβρίου 2007, 6:09μμ

TzhmhS

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2007
μηνύματα: 237 αποδεκτές 0
Οχι ενταξει δεν σου προτινα τι να κανεις στο foroum αλλα ετσι οπως χαρακτηριζεις τους αλλους? Αμα σε ενοχλει τοσο πολυ τοτε θα ειναι να αποχωρησεις...Ξερω οτι ειναι λιγο οι ηλικιες "σκατα" αλλα τι να κανουμε...Και κατι αλλο ποτε δεν εκρινα τον ευατο μου και ευχαριστο που με ειπες "λιγο" Μπορει να μην ειμαι σοβαρος ανθρωπος να μην εχω χιουμορ η δεν ξερω τι αλλο αλλα ετσι γραφω εγω :P Εχω καταλαβει καποια ατομα απο το ετσι πως γραφουν τι ηλικια εχουν στο περιπου.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43263 από aretier88 στις 26 Σεπτεμβρίου 2007, 12:53πμ

aretier88

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 23/9/2007
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Νομιζω οτι οι μεγαλοι θεωρουν πως ολα τους ανηκουν. Δεν ειναι ετσι γιατι υπαρχει εξελιξη χαρις εμας τους μικροτερους. Εμεις δεν εχουμε καποιο προβλημα να δεκτουμε τον οποιονδηποτε εδω μεσα γι'αυτο περναμε και καλα κυριε Raspoutin.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43265 από puke-lerry στις 26 Σεπτεμβρίου 2007, 1:17πμ

puke-lerry

Εικονίδιο
μέλος από: 14/2/2007
μηνύματα: 72 αποδεκτές 0
ναι και ο μεσαίωνας πχ ήταν ανώτερη εποχή, όπως και να το κάνουμε, πάντα η επερχόμενη γενια έχει δίκιο. μάλλον δεν την καταλαβαίνουμε. και η έλλειψη παιδείας και προσπάθειας μεσ'το πρόγραμμα είναι άλλωστε. ειναι μάλιστα ο δρόμος προς την συνέχεια των πραγμάτων. δεν χρειάζεται να κρατάμε αποστάσεις και να λέμε πως κάτι παραπάνω μπορούμε να μάθουμε, αφού ήδη τα ξέρουμε όλα. έτσι δεν είναι? π.χ. το να δέχεσαι μια Λαμπίρη στη ζωή σου raspoutin ειναι επίτευγμα (apparently), μην το αρνείσαι, φτάνει μόνο το να είσαι δεκτικός. έτσι μετράμε τα πράγματα πλέον, χωρις την παραμικρή διαλογή
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43266 από Webmaster στις 26 Σεπτεμβρίου 2007, 2:03πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Ε αφού νομίζεις πως δεν αξίζει τον κόπο μην μπαίνεις ούτε εσύ και σκάσε και φύγε να μη μας τα πρήζεις με τις παπαριές σου. Και ποιος είσαι εσύ που θα πεις ότι βρίσκεις το παιδί "λίγο" στο φινάλε; Εσύ είσαι ο πολύς; Ο δέκα κιλά αρχίδια ή το βαρύ πεπόνι; Ή μήπως είσαι κολλητός των "παλιών αξιόλογων μελών" μη χέσω ή ακόμα χειρότερα, κάποιος από αυτούς;

Γιατί από τα παλιότερα αξιόλογα μέλη δεν είδα παρά μόνο αξιόλογες πουστιές, σπιουνιές και καλυμμένες φιλοδοξίες. Παλιότερο "αξιόλογο" μέλος με διπλάρωνε με email για να κάνει "δωρεά" στο site και να αποκτήσει βαρύτερο λόγο (ει δυνατόν να γίνει και διαχειριστής). Τον ξες;

Τον ξες.

Φτήνια και μικρότητα. Που θα πουλήσετε τσαμπουκά ρε στα παιδιά!

Τσακίδια φεύγα από δω και μην διανοηθείς να ξαναπατήσεις το πόδι σου ούτε σαν guest γιατί αυτοί στα greeklish σου βουλώνουν κώλο και στόμα ταυτόχρονα με τη ζωντάνια του λόγου τους. Εσύ πάνε αλλού και γράφε ορθογραφημένες πορδές μπας και φύγει το βούλωμα.

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43267 από puke-lerry στις 26 Σεπτεμβρίου 2007, 3:10πμ

puke-lerry

Εικονίδιο
μέλος από: 14/2/2007
μηνύματα: 72 αποδεκτές 0
αφήνοντας έξω την προιστορία σας δεν παύουν να υπάρχουν οι αλήθειες του ενός και του άλλου. ναι η ποικιλία των θεμάτων πέφτει δραματικά και δυστυχώς δεν υπάρχει η λεγόμενη ζωντάνια για να βουλώσει κώλους όπως προείπες webmaster.
τώρα όμως, το ότι ένας μεγαλύτερος ξέρει να κάνει παγαποντιές καλύτερα, ισχύει.
όπως επίσης όμως ισχύει ότι πάντα μπανάρονται αυτοί οι οποίοι θα μπορούσαν να είχαν δώσει περισσότερο τεκμηριωμένες εξηγησεις σε τέτοια θέματα (λόγω εμπειρίας και ποιότητας των posts τους -κατ' εμέ πάντα-) σε σχεση με αυτών των οποίων τα profiles ανήκουν σε μια κλίκα ανακύκλωσης μελών λόγω ηλικίας και ελλείψεως της πραγματικής έννοιας του γιατί βρίσκονται εδώ, πράγμα το οποίο ελπίζω ακόμα να μην είναι το ζητούμενο αυτού του site.
μία αέναα εξαρτώμενη σχέση δλδ που όταν φτάνει σε τέλμα να διαλύεται και ξαναρχίζει από το μηδέν από ανθρώπους που είναι προφανές οτί δεν ξέρουν για ποιόν λόγο μπαίνουν
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43274 από Raspoutin1 στις 26 Σεπτεμβρίου 2007, 12:18μμ

Raspoutin1

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/9/2007
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Κομπλεξικέ μαλάκα είχα καταλάβει πόσο καραγκιόζης είσαι, αλλά δεν μου είχες δώσει προσωπικά λαβή για να στο πώ. Ο μόνος με τον οποίο έχω σχέση είναι ο εαυτός μου και τις μαλακίες σου τις ακούω βερεσέ. "Σκάσε" να πεις στην μάνα σου γιατί δεν με ήξερες κι απο χθές, και για να στα "πρήξω" πρέπει να έχεις. Σε αυτά για τους κώλους που λες δεν παίρνω θέση, γιατί εκεί στην Αγγλία που ζείς ξέρετε απο τέτοια, αφού οι μισοί είσαστε αδελφές με στριγκάκια.

Μην νομίζεις επειδή έχεις την ιστοσελίδα, το πεπόνι, και το μαχαίρι, οτι αυτό είναι προέκταση της μαγκιάς, και του ανδρισμού σου. Είσαι απλά ένας κοιλαράς γυαλάκιας μικροτσούτσουνος. Απόδειξη, οτι θα σβήσεις το ποστ μου για να μην πέσει η υπόληψή σου στα "παιδιά". Αφού δεν σου κάθεται γυναίκα, σου έκατσε ιστοσελίδα, καλά είναι, κι έτσι βγάζεις απωθημένα.

Φυσικά και δεν θα ξαναπατήσω στον καφενέ σου, απλά δεν μπορούσα να σ αφήσω έτσι, και επειδή δεν αντέχεις σε διάλογο, άντε μπανάρισε κανέναν μήπως σου σηκωθεί το γαριδάκι παλιοβρωμοκοντοπούτση άπλυτε....
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login