Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δέκατο του δευτερολέπτου: Χρονικό διάστημα που μεσολαβεί μεταξύ του ανάμματος του πράσινου φαναριού και του κορναρίσματος του πίσω αυτοκινήτου.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Καπνισμα

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #39753 από Maximos στις 27 Μαΐου 2007, 6:57μμ

Maximos

Εικονίδιο
μέλος από: 28/8/2006
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Εδω και τρεις μηνες εχω αρχισει το καπνισμα κυριως λογω αγχους...Παντα ημουν αντιθετος με το καπνισμα αλλα δεν ξερω τι με επιασε τελευταια. Ακουω απο τους γυρω μου συνεχεια κοψ'το κανει κακο κλπ. Τοσο κακο ειναι ρε παιδια?Και αν δεν καπνιζα τι θα γινοταν?Ωραια θα εφτανα τα 95 χρονια...Και τι να τα κανεις τοσα πολλα?Να εχεις να λες στα εγγονια σου?Δε νομιζω...Εσεις καπνιζετε? και γενικοτερα τι ξερετε για το τσιγαρο?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39754 από Antre στις 27 Μαΐου 2007, 8:06μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Ως πρώην καπνιστής (ελπίζω να παραμείνω πρωην.... τρίτη φορά που προσπαθώ να το κόψω) σε ενημερώνω ότι το νιώθεις στην καθημερινότητα σου ... δεν έχεις τις ίδιες αντοχές.... τόσο σε αθλητισμό και δουλειά όσο και στο sex . Άλλωστε μην ξεχνάς τα κίτρινα δάχτυλα που θα αποκτήσεις μετά από καιρό λόγο της νικοτίνης του τσιγάρου στα δάχτυλά σου... όπως και την αναπνοή θάνατος στους απέναντί σου ... Τέλος μην ξεχνάς ότι θα ξοδεύεις καμιά 100στη ευρό το μήνα....


Συμβουλή μου : μην το ξεκινήσεις, είναι πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο να το κόψεις
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39755 από .OBLIVION στις 27 Μαΐου 2007, 10:31μμ

.OBLIVION

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2007
μηνύματα: 95 αποδεκτές 0
Ρε το παιδι σου λεει το εχει αρχησει ειδη!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39756 από spirooos στις 27 Μαΐου 2007, 10:32μμ

spirooos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/2/2007
μηνύματα: 364 αποδεκτές 0
Ποσο εισαι?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39761 από Antre στις 28 Μαΐου 2007, 2:11πμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
3 μήνες δεν είναι και τόσο πολύ... τώρα μπορεί να το κόψει πιο εύκολα από ότι αργότερα....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39764 από eleftheria στις 28 Μαΐου 2007, 9:42πμ

eleftheria

Εικονίδιο
μέλος από: 20/5/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Δεν μ'αρεσει το καπνισμα και δεν καπνιζω αν και εχω δοκιμασει στο παρελθον!Γενικα δεν με τραβαει..Εχεις πολλες συνεπειες οπως στην αντοχη σου,στα δοντια,στην αναπνοη,στη μυρωδια στα ρουχα κλπ
Βεβαια δεν σημαινει πως αν δεν καπνιζεις θα φτασεις τα 95 ή το αντιθετο..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39766 από death στις 28 Μαΐου 2007, 12:03μμ

death

Εικονίδιο
μέλος από: 21/4/2007
μηνύματα: 289 αποδεκτές 0
εγω πιστευω οτι με το καπνισμα πληρωνεις τον θανατο σου. εχω δοκιμασει απο ενα φιλο μου (καπνιζει 4 χρονια) αν και ειμαι αρκετα μικρη (15 χρονων) και δεν μου αρεσε καθολου αλλα το βρησκω κ ανοητο να εξαρταται καποιος απο κατι οπως το τσιγαρο, το ποτο κτλ...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39770 από ArkOuDoS στις 28 Μαΐου 2007, 11:04μμ

ArkOuDoS

Εικονίδιο
μέλος από: 13/5/2007
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
ως λατρεις της υγιεινης ζωης κ φανατικος μη καπνιστης σου λεω να το σταματησεις..οπως εχει αναφερθει κιτρινα δαχτυλα κ δοντια,ανασα κ πολλα αλλα δν ειναι κ οτι καλυτερο..
αλλα πανω απο ολα καντο για λογους υγιειας..πρωτα για σενα κ μετα για τους γυρω σου,..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39774 από eugenaki στις 29 Μαΐου 2007, 9:25πμ

eugenaki

Εικονίδιο
μέλος από: 26/5/2007
μηνύματα: 14 αποδεκτές 0
σταματησε το οσο ειναι καιρος.λεμε τωρα για την υγεια αλλα ειναι κατι που θα φανει σχετικα μακροπροθεσμα,οποτε θα σου πω κατι που θα φανει αμεσα:πας να φιλησεις καποιον και ξενερωνει απο την αναπνοη σου,μυριζουν τα χερια,τα μαλλια και τα ρουχα σου,εχεις μονιμως μια ασχημη γευση-αισθηση στο στομα σου και το κυριωτερο;;;;;;δεν εχεις αντοχες,σκεψου να κανεις ερωτα και να κοπεις απο ελλειψη οξυγονου!!!δεν κανω πλακα,ισχυει αυτο που λεω!και οσο για τον μυθο οτι παχαινεις μολις το κοψεις....παραμυθια!!(για να μην πω αλλη λεξη)προπαγανδα των καπνοβιομηχανιων για να μας κρατανε εγκλωβισμενους στη μαλακια!εγω το εχω κοψει εναμιση μηνα και εχω χασει 3 κιλα!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39776 από V_for_Vitam στις 29 Μαΐου 2007, 12:49μμ

V_for_Vitam

Εικονίδιο
μέλος από: 21/5/2007
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
EGO THA KANO TIN DIAFORA. SINEXISE!!!!
Kai edo ta tip mou:
1) gia na apofigis ta kitrina xeria krata ta tsigara me mantalakia!!!
2)gia thn anapnoh masa 2-3 tsixles oso io kaytes breis giati kanoune kaliteri douleia.
3)KAMIA EREUNA MEXRI TORA DEN APODIKNIEI OTI TO TSIGARO EINAI YPEUTHINO GIA TON KARKINO STOUS PNEUMONES KAI TA LIPA.MIN AKOUTE MALAKIES POU SAS LENE GIA NA TO KOPSETE.
4)TO 100% TON ROIONTON POU EINAI EPEKSERGAZMENA APO TON ANTHROPO EINAI EPIBLABI GIA THN YGEIA AKOMA KAI AYTA POU LENE PANO FISIKO PROION.
5)OI ANTILIPSI OTI OPIOS KAPNIZEI ;I PINEI ; MENEI ARGA EKSO TO BRADI EINAI ALHTHS EINAI MALAKIES KAI MHN AKOUS KANENA.
~~~~~~~~~~~~~ZHSE TO SHMERA~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~KSEXNA TO XTES~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~GAMA TOUS OLOUS~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~KAI KANE OTI THES~~~~~~~~~~
6)KANE OTI THES SE PROSOPIKA ZITIMATA MHN AKOUS KANENA ALLO.ESI APOFASIZIS GIA TO MELLON SOU. AN THES NA KAPNISEIS KANTO.AN DEN THES KOFTO TORA POU EINAI NORIS.

fenete pos thes na to kopsis giati allios den tha rotages edo les kai einai problhma
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login