Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Λαγός την πτέραν έσειε, κακόν της κεφαλής του.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Γιατι συμβαινει αυτο?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #76335 από Psychedelic στις 02 Μαΐου 2011, 12:59πμ

Psychedelic

Εικονίδιο
μέλος από: 27/4/2011
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
Καλησπερα σε ολους και ολες.Εδω και καιρο μου συμβαινει κατι που δεν εδεινα σημασια μεχρι που ξαναεγινε σημερα.Πριν καιρο ειδα ενα ονειρο οτι ο αδερφος μου και ο πατερας μου εκαναν μια δουλεια{δεν χρειαζοντε λεπτομερειες}και σημερα την στιγμη που δουλευαν ξαφνικα θυμηθηκα το ονειρο και ηταν ακριβως το ιδιο σαν να το χα ξαναζησει.Αυτο εχει γινει πολλες φορες στο παρελθον,βλεπω κατι στο ονειρο μου που δεν δεινω σημασια αλλα βγαινει στην πραγματικοτιτα,και εκεινη την στιγμη που γινεται θυμαμαι το ονειρο και νιωθω ενα περιεργο συναισθημα...Γιατι συμβαινει αυτο?εχει να κανει με το μυαλο?πειτε την γνωμη σας και συγνωμη αν σας κουρασα στο διαβασμα :P
προφίλάλλα...˵quote˶
10
Μήνυμα #76337 από Webmaster στις 02 Μαΐου 2011, 1:33πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μου έχει συμβεί πολλές (πάνω από 5) φορές σε όλη μου τη ζωή. Είναι συγκλονιστικό τη στιγμή που βλέπεις μπροστά σου την εικόνα που είδες στον ύπνο σου αλλά δεν μπορείς να κανονίσεις πότε θα σου έρθει, αυτό έρχεται μόνο του.

Τα όνειρα αυτά συνήθως έρχονται όταν είσαι σε μεγάλη στενοχώρια και απελπισία.

Συνδέεται (ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ) με το άλλο θέμα εδώ: Προαίσθημα ότι θα πεθάνει κάποιος.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76361 από asap στις 02 Μαΐου 2011, 6:20μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
αυτο δεν ειναι το λεγομενο De javu?
μου τυχαινει παρα πολλες φορες..μου ερχεται η εικονα που ειχα στο μυαλο μου μια αλλη χρονικη στιγμη και αισθανομαι καπως παραξενα οπως λες και συ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76373 από jimmas στις 02 Μαΐου 2011, 10:14μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Déjà vu είναι όταν απλά νομίζεις πως το έχεις ξαναζήσει. Κάποιοι λένε πως δεν είναι τίποτα το υπερφυσικό αλλά απλά εκείνη την ώρα ο εγκέφαλος υπερλειτουργεί ή το ένα μάτι δέχεται πληροφορίες πιο γρήγορα από το άλλο...

Αυτό που λέει όμως ο Psychedelic  πιστεύω είναι διαφορετικό γιατί όντως θυμάσαι πως το έχεις ονειρευτεί. Και εμένα μου έχει τύχει αυτό κάμποσες φορές...

Τώρα, ποιός ξέρει σίγουρα. Μπορεί να συγχέεται και με το πρώτο που έγραψα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76377 από Μανοςςςςςς στις 02 Μαΐου 2011, 11:21μμ

Μανοςςςςςς

Εικονίδιο
μέλος από: 21/3/2011
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Μηπως και εσυ δεν ηπιες νερακι απο τον Αμελητα ποταμο στην πεδιαδια της Ληθης και γνωριζεις εκ των προτερων τις Ιδεες;

:):)Και εμενα παντως μου συμβαινει συχνα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76424 από voodooman στις 04 Μαΐου 2011, 9:45πμ

voodooman

Εικονίδιο
μέλος από: 28/1/2011
μηνύματα: 61 αποδεκτές 0
ειναι το γνωστο σε ολους Deja vu!
Ο εγκεφαλος συγκεντρωνει εικονες, πληροφοριες κλπ στοιχεια, τα οποια μεσο του υποσεινηδυτου τα αναπαραγει, σαν μια ταινια μικρου μικους, γνωστα σε ολους μας ονειρα.
Οι επιστημονες πανω σε αυτο το θεμα πιστευουν, πως μπορει το υποσεινιδυτο, να ταξιδευδει με καποιο τροπο στο μελλον, με αποτελεσμα να "παρακολουθει" πραξεις που γινονται στο μελλον...και μολις ερθει η καταλληλη στιγμη της αναπαρηστα ξανα...
οποτε μπορεις να πεις, πως τα ονειρα, ειναι ενα μικρο ταξιδι στο χρονο... :)
ελπιζω να σε καλυψα απο την μερια μ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76433 από Webmaster στις 04 Μαΐου 2011, 5:22μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Δεν είναι deja vu! Στο deja vu *ΝΟΜΙΖΕΙΣ* ότι το είδες σε όνειρο ή ότι το έζησες. Εδώ λέει ο άνθρωπος ότι είδε το όνειρο στην πραγματικότητα.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76446 από Psychedelic στις 04 Μαΐου 2011, 9:55μμ

Psychedelic

Εικονίδιο
μέλος από: 27/4/2011
μηνύματα: 35 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@04 Μαΐου 2011)
Δεν είναι deja vu! Στο deja vu *ΝΟΜΙΖΕΙΣ* ότι το είδες σε όνειρο ή ότι το έζησες. Εδώ λέει ο άνθρωπος ότι είδε το όνειρο στην πραγματικότητα.


ακριβως webmaster δεν νομιζω αλλα ειμαι σιγουρος :D ευχαριστω πολυ για τις γνωμες σας αν καποιος αλλος εχει να πει κατι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76511 από sintele στις 06 Μαΐου 2011, 5:37πμ

sintele

Εικονίδιο
μέλος από: 8/12/2008
μηνύματα: 286 αποδεκτές 0
ασχετω αλλα αλλο κουλο η κολλητη μου τυχενει συχνα να κηταει το ρολοι της εντελος τυχαια τα βραδια και η ωρα να ειναι 9 και 9 ¨/ πανω στη πλακα μου λεει και η ιδια παει 9 κ 9 θα πεθανω κανα βραδυ να μου το θυμηθης lol εμενα αυτο με το ονειρο που λες δεν μου εχει ξανατυχει αλλα μου εχει τυχη αρκετες φωρες να συμβη κατι και να ειμαι σιγουρη πως το εχω ξαναζηση(ειδικα οταν φοναζει η μανα μου το πρωι ξυυυπνα επιτελους τρελλο deja vu απο τα τελευταια 15 χρονια της ζωης μου!!!;p)..και ακομα κατι πολυυυ παραξενο που ευχομαι να μην μου ξανασυμβη πωτε μια φαση της ζωης μου οποτε σκευτομουν καποιο πολυ δεν ηταν για καλο πχ σκευτομουν ενα φιλο μου που ειχα να τον δω καιρο και ειπα στην κολλητη μου να παμε να τον δουμε και την επομενη το πρωι μου ειπαν οτι πε8ανε!!!!!!!!! και μετα απο λιγο καιρο σκευτομουν τον ξαδερφο μου που ειχα 1-2 χρονια να τον δω και εμαθα πως ηταν σοβαρα στο νοσοκομειο και ισα που τον προλαβαν φτου φτου παναγια μου,δεν το ελεγα στο κοσμο για να μην με κυνηγανε με σκορδα!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #76755 από giannisefoa στις 10 Μαΐου 2011, 4:40μμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0
Είναι deja vu.Το χω πάθει πολλές φορές κι όταν φτάνει η στιγμή να ζήσω αυτό που είδα στο όνειρο νιώθω σαν να το χω ξαναζήσει...Είναι απολύτως φυσιολογικό.Μην αγχώνεσαι...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login