Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μάθετε από τα λάθη των γονιών σας. Χρησιμοποιήστε αντισύλληψη.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Την έχασα και την θέλω πίσω...

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #93626 από agelaki111 στις 22 Ιανουαρίου 2012, 2:11πμ

agelaki111

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Ακούστε πως έχει η ιστορία. Από τον Σεπτέμβρη μία κοπέλα μου έχει πει ότι της αρέσω πολύ και στην συνέχεια ότι με αγαπάει κλπ. Εγώ όμως δεν την γούσταρα και της φερόμουν περιφρονητικά και δεν την σεβόμουν και την είχα δεδομένη. Τώρα λοιπόν πριν μία εβδομάδα μου λέει πως δεν με γουστάρει πια και ότι βαρέθηκε να της φέρομαι έτσι και ότι δεν ήμουν ο πραγματικός μου εαυτός και ότι πότε δεν της ανοίχτηκα και δεν της φέρθηκα σωστά. Και έτσι βρέθηκε ένας άλλος να το κάνει... Και από την μέρα που τα φτιάξανε εγώ ζηλεύω τρομερά και την θέλω πίσω. Ναι έκανα λάθος και τώρα δεν θέλει σχεδόν ούτε να μιλάμε. Το θέμα είναι για να την κερδίσω πίσω τι να κάνω; Μπορώ να την γράψω και να προχωρήσω, μπορώ να προσπαθήσω να της δείξω τον πραγματικό μου εαυτό πράγμα δύσκολο αφού είναι σε σχέση και ούτε να βγούμε μπορούμε ούτε τίποτα. Πείτε μου τρόπους να την προσεγγίσω αρχικά και τελικά να την κερδίσω..

p.s: Είμαι 14 πάω 3η και αυτή 2α και είναι 13.

Ευχαριστώ που με ακούσατε και sorry για το μεγάλο post.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93635 από davidvilla στις 22 Ιανουαρίου 2012, 1:22μμ

davidvilla

Εικονίδιο
μέλος από: 21/7/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Μια λεξη θα πω...Γραμματοσημο...

Πηγες να την φτυσεις επειδη δεν γουσταρες και τωρα σου γυρισε boomerang...Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να ριξεις τα μουτρα σου (τον εγωισμο σου) και να την πιασεις και να της εξηγησεις τι θες και τι νιωθεις...Καλη τυχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93640 από The Shadowhunte στις 22 Ιανουαρίου 2012, 5:01μμ

The Shadowhunte

Εικονίδιο
μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Την θελεις πραγματικα η απλα μιλαει ο εγωισμος σου επειδη πριν λιγο καιρο ηταν εκεινη που σου ελεγε πως σε αγαπει και τωρα εχει βρει καποιον αλλο?Γινεται αυτο...Να μη θελουμε πραγματικα εναν ανθρωπο αλλα απο τη στιγμη που αρχιζει και αδιαφορει λεμε ''κατσε τι γινεται εδω?μεχρι χθες μου ελεγε πως με αγαπαει!'' Μηπως απλως θιχτηκε ο εγωισμος σου?...Αν ομως κανω λαθος και την θελεις πραγματικα,κανε αυτο που ειπε και ο davidvilla απο πανω.Πηγαινε καταμουτρα,μην φοβηθεις και πες της πως αισθανεσαι!Πιστευω οτι θα το εκτιμησει!!!Καλη τυχη!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93647 από agelaki111 στις 22 Ιανουαρίου 2012, 7:25μμ

agelaki111

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Είμαι σχεδόν σίγουρος πως μιλάει ο εγωισμός μου. Αν ένιωθα πραγματικά κάτι για αυτήν τότε θα το ένιωθα από παλιά. Είμαι μπερδεμένος δεν ξέρω αν την θέλω πραγματικά. Απλά ζηλεύω πολύ που θέλει αυτόν αντί εμέ. Και καθημερινά όταν μιλάμε στο facebook μου λέει επιδεικτικά πώς περνάει καλύτερα με αυτόν και ότι φιλάει καλύτερα και γενικά τον συγκρίνει με μένα. Άρα πιθανότατα απλά ζηλεύω και έχει θιχτεί ο εγωισμός μου. Τι να κάνω τότε;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93649 από The Shadowhunte στις 22 Ιανουαρίου 2012, 7:40μμ

The Shadowhunte

Εικονίδιο
μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Προσπαθησε να την αγνοησεις αν εισαι σιγουρος οτι μιλαει ο εγωισμος σου!Γιατι ισως να της δινεις πολυ σημασια και αυτο δεν σου κανει καλο!Προσπαθησε να αδιαφορεις οταν περναει απο διπλα σου και σου κανει τον αλλο φιγουρα.Αλλα να αδιαφορεις επειδη το νιωθεις οχι για να της δειξεις οτι και καλα δεν σου καιγεται καρφι που ειναι μαζι του,γιατι ετσι φαινεται πως σε ενδιαφερει ενω πραγματικα δεν νιωθεις κατι για εκεινη.Και οπως ειπες και εσυ,αν αισθανοσουν κατι θα το ειχες παρει ηδη ειδηση!Δειξε της πως δεν σε νοιαζει και εκεινη θα σταματησει να περιφερετε απο δω και απο εκει μαζι του και ισως,να ξαναγυρισει σε εσενα ακομα κι αν εσενα δεν σου αρεσει!Η μεθοδος που χρησιμοποιει ειναι ''το γραμματοσημο''.Λεει ''ετσι εισαι?για να φυγω για να σταματησεις να με εχεις και δεδομενη και να δω τι θα κανεις τοτε!'' Αδιαφορησε.Και ποτε μην θεωρεις τον εαυτο σου κατωτερο απο κανενα και ας ειναι ο ομορφοτερος ο εξυπνοτερος ανθρωπος στη γη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93651 από The Shadowhunte στις 22 Ιανουαρίου 2012, 7:42μμ

The Shadowhunte

Εικονίδιο
μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Απο την αλλη ομως,τωρα που το σκεφτομαι,ειπες πως εισαι μπερδεμενος...Κι αν σου αρεσει πραγματικα και απλως φοβασαι να το παραδεχτεις? Κατσε και σκεψου καλα τι θες και τι δεν θες και αποφασισε αν στα αληθεια θες να την παρεις πισω επειδη σου αρεσει.Μερικες φορες τα πιο προφανη πραγματα ειναι μπροστα στα ματια μας...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93653 από agelaki111 στις 22 Ιανουαρίου 2012, 8:00μμ

agelaki111

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Με βάζεις σε πολλές σκέψεις. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν ξέρω τι θέλω. Μπορεί και να την θέλω και να φοβάμαι να το παραδεχτώ μπορεί και απλά να έχω θιχτεί που δεν της αρέσω πια.

Τώρα κάτι άλλο. Αυτή δεν έχει λόγο να τον μοστράρει μπροστά μου γιατί μου έχει πει ότι δεν θέλει τίποτα άλλο από έμενα πια και ότι δεν την νοιάζει.

Άρα ας πούμε ότι είναι μόνο ο εγωισμός μου. Τι κάνω; Αδιαφορώ; Μα πώς να αδιαφορίσω όταν ΜΕ ΝΟΙΆΖΕΙ!; πφφ...δεν ξέρω...

Και αν μ' αρέσει στα αλήθεια; Που εύχομαι να μην είναι αυτό γιατί άλλη όρεξη δεν έχω να κολλήσω με κάποια που τα έχει με άλλον.

Τα πράγματα είναι πολύ μπερδεμένα...

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93660 από The Shadowhunte στις 22 Ιανουαρίου 2012, 8:39μμ

The Shadowhunte

Εικονίδιο
μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Τα πραγματα ειναι οντως πολυ μπερδεμενα!Αυτο ομως που πιστευω οτι πρεπει να κανεις πρωτα ειναι να καθισεις κατω με τον εαυτο σου και να ξεκαθαρισεις τα συναισθηματα που εχεις για αυτη την κοπελα!Θυμησου διαφορες στιγμες που ησασταν μαζι και το πως ενιωθες εσυ εκεινη τη στιγμη.Αυτη εχει πολυ καλο λογο να σου το μοστραρει γιατι αφου την μια μερα σου ελεγα πως σε αγαπαει δεν μπορει την αλλη μερα να σε ξεπερασε και να βρηκε αλλον!Ακομα την ενδιαφερεις και μπορει ολο αυτο οτι και καλα ειναι με αλλον,που μπορει στο κατω κατω να μην ειναι αληθεια,να το κανει για να ζηλεψεις!Ετσι τα τσιγκλαμε εμεις τα αγορια!Κανουμε πως τους ξεπερασαμε και απο την μια μερα στην αλλη τσουπ,εμφανιζεται και καποιος αλλος δηθεν οτι τωρα εμεις σας εχουμε χεσμενους και παμε στον επομενο!Αλλα κατααθος το κανουμε για να δειτε πραγματικα τι θελετε!Γιατι οταν κατι το εχεις δεδομενο,απλα το εχεις.Οταν ομως φευγει,τρεχεις να το προλαβεις!Θελει να δει ανθα τρεξεις να την προλαβεις η οχι!Γι αυτο,πρασπαθησε να καταλαβεις τα αισθηματα σου για εκεινη!Και αυτο που ειπα πριν,οτι αν ενιωθες κατι θα το ειχες καταλαβει δεν ειναι αληθεια!Μπορει να εχουμε εναν ανθρωπο διπλα μας σε ολη μας τη ζωη και να καταλαβουμε μετα απο χρονια τι αισθανομαστε για εκεινον!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93664 από agelaki111 στις 22 Ιανουαρίου 2012, 9:35μμ

agelaki111

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2011
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Και δηλαδή είναι ικανή να έχει οργανώσει ένα ολόκληρο ψέμα για αυτόν τον σκοπό; Το αποκλείω. Έχουν βγάλει pics μαζί, στέλνουν καρδούλες φιλάκια και γενικά όλα αυτά που κάνουν τα ευτιχισμένα ζευγάρια. -.-
Αλλά πες ότι ήταν ψέμα. Εγώ φανερώθηκα, της έδειξα το ενδιαφέρον μου. Γιατί δεν σταματάει τώρα; Δεν είναι λογικό. Αλλά απο την άλλη δεν γίνεται να με ξέχασε σε μια βδομάδα όπως λες και συ! Μ'αρέσει που με αγαπούσε κιόλας...Τι να πω;;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93720 από The Shadowhunte στις 23 Ιανουαρίου 2012, 9:12μμ

The Shadowhunte

Εικονίδιο
μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Γινεται και παραγινεται!Και φιλακια και αγγαλιτσες ακομα και εξωφρενικα πραγματα για να ζηλεψεις!Αλλα δεν θελω να σου δινω ψευτικες ελπιδες απο τη στιμγη που μπορει να ειναι αλλιως τα πραγματα...Της το ειπες οτι ενδιαφερεσαι? Και δεν εχει κανει καμια κινηση?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login