Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η επιτυχία να μη σου παίρνει τα μυαλά, ούτε η αποτυχία να μη σου πλακώνει την καρδιά.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Ο Τολμών νικά

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132927 από PatheticKid στις 27 Μαρτίου 2015, 5:04μμ

PatheticKid

μέλος από: 11/2/2015
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Κατα ποσο πιστευετε σε αυτην την εκφραση? Λετε οτι ισχυει? Θα ηθελα να ακουσω αποψεις απο κοριτσια και αγορια! Πιο πολλυ οσο αναφορα τις σχεσεις αναμεσα σε αγορια και κοριτσια θα ηθελα να ειναι το θεμα!Η τολμη ειναι ενα μεγαλο πλεονεκτημα η οχι?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132928 από panagiotis97 στις 27 Μαρτίου 2015, 5:20μμ

panagiotis97

Εικονίδιο
μέλος από: 27/3/2012
μηνύματα: 254 αποδεκτές 0
Θα σου μιλήσω από προσωπική εμπειρία. Έχω τολμήσει αρκετές φορές και έχω κάνει το πρώτο βήμα. Αλλά τις περισσότερες έφαγα τα μούτρα μου. Δε θα έλεγα ότι η τόλμη είναι πλεονέκτημα. Ειδικά στις σχέσεις. Αντίθετα όταν δεν επεδίωκα κάτι, τότε μια κοπέλα ήρθε στο δρόμο μου. Και το κατάλαβα από την πρώτη στιγμή ότι άρεσε ο ένας στον άλλο. Δε χρειάστηκε καμία κίνηση, όλα ήρθαν φυσικά. Αν είναι κάτι να γίνει θα γίνει. Αν από την αρχή φαίνεται ότι δεν πάει πουθενά το πράγμα, η τόλμη είναι άχρηστη και ίσως ντροπιαστική. Δεν ξέρω αν ισχύει σε όλους τους τομείς. Πάντως πιστεύω ότι στη ζωή μας έρχονται ευκαιρίες και πρέπει να της εκμεταλλευτούμε. Όσο τολμηρός και αν είσαι δεν θα δημιουργήσεις μόνος σου ευκαιρίες. Αυτά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132933 από PatheticKid στις 28 Μαρτίου 2015, 5:54μμ

PatheticKid

μέλος από: 11/2/2015
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Μην το παρατραβας επειδη δεν σου εκατσε εσενα δεν σημαινει οτι η τολμη ειναι αχρηστη και ντροπιαστικη.. Οι γυναικες θελουν κυνηγι και αυτοπεποιθεση δεν ειναι καθομαι και περιμενω.. Τι λες οι γκομενες προτιμουν χεστηδες?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132935 από Dieftharmenos στις 28 Μαρτίου 2015, 8:56μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(PatheticKid@28 Μαρτίου 2015)
Μην το παρατραβας επειδη δεν σου εκατσε εσενα δεν σημαινει οτι η τολμη ειναι αχρηστη και ντροπιαστικη.. Οι γυναικες θελουν κυνηγι και αυτοπεποιθεση δεν ειναι καθομαι και περιμενω.. Τι λες οι γκομενες προτιμουν χεστηδες?


Το παιδι ειπε "τις περισσοτερες φορες" και εχει δικιο.Ειναι αναλογα την κατασταση...καποια φορα μπορει να μην κανεις τιποτα και να σου δωθουν ευκαιριες και καποιες φορες να το τολμησεις και να σου δωθουν.Η τολμη εννοειται πως ειναι σημαντικο πραγμα αρκει να μην το παρακανεις.

Εννοειται πως οι γυναικες δεν θελουν χεστηδες αλλα ουτε και πεφτουλες.Οταν δει η αλλη οτι επειδη δεν σου εκατσε πας κατευθειαν στην επομενη δεν θα της κατσει καλα.Οσο για την αυτοπεποιθηση και το κυνηγη ειναι καθαρα υποκοιμενικα.

Παντως η φραση "ο τολμων νικα" ειναι μια γενικουρα και μιση χωρις καμια επαφη με την πραγματικοτητα.Ο τολμων νικα αλλα και χανει οπως και αυτος που δεν τολμα μπορει να παθει το ιδιο.Ειναι κατι σαν της προφητειες της Πυθιας..."καποια στιγμη θα πεθανεις".Χαιρω πολυ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133458 από Anna_Z. στις 03 Μαΐου 2015, 11:18μμ

Anna_Z.

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/5/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Η τολμη;Και φυσικα ειναι πλεονεκτημα.Για κανενα λογω δεν θα γυρνουσα να κοιταξω καποιον που δεν τολμαει να κανει πραγματα(χεστης) ή να μου πει τι πιστευει, νιωθει κτλ.
Βεβαια δεν ειπαμε να πιστευεις πως εισαι κουκλος και να "τολμας" να πας και να την πεσεις σε καποια.Σε εκοινη την περιπτωση θα γυρισει να σε κοιταξει μονο καποια απελπισμενη.Η μονη περιπτωση που δεν ισχυει η εκφραση αυτη(και οχι παντα) ειναι το κοριτσι να ειναι κολλημενο με καποιον λογο, να μην σε συμπαθει, να μην εισαι του τυπου της κτλ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login