Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Ξανθός, γαλανομάτης Παλαιστίνιος; Αρχηγός θρησκείας. Μαύρος, άσχημος κερατάς; Ο αντίπαλος.
Σάββατο, 20 Απριλίου

Διώξε κι εσύ αυτόν που σ’αγαπάει!Μπορείς!

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #32706 από KKostas στις 24 Μαΐου 2004, 4:51μμ

KKostas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/10/2003
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
ΣΗΜΕΡΑ 8A MILISOYME GIA TOUS TROPOYS ME TOYS OPOIOYS MPOREITE NA KSEFORTO8EITE KAPOION POY SAS AGAPAEI!KAPOION O OPOIOS KEGAITE GIA ESAS KAI 8A DINE AKOMA KAI THN ZWH TOY GIA PARTU MAS!KAI KSEKINAME!

STHN EPOXH MAS LOIPON OI KALOI AN8RWPOI BRISKONTE SE MEIONEKTHKH 8ESH!AUTO BEBAIA SUMBAINEI APO TO GEGONOS OTI OLOI OI ALLOI EIMASTE KAFROI!ETSI LOIPON H MEIOPSIFIA TWN KALWN OSO PAEIKAI LIGOSTEUEI!ETSI LOIPON SINEXIZW DINONTAS ENA FANTASTIKO PARADEIGMA!ESU FILE/H KANEIS MIA SXESH ME KAPOION/A POY SOY ARESEI!SUMPERIFERESE KURILE KAI OPWS OLOI MAS EXEIS SAN PRWTO SKOPO NA TON KANEIS NA KOLLISEI!OLOI EXOUME AUTO TON SKOPO STIS SXESEIS MAS!8ELOUME NA KSEROUME OTI O ALLOS EINAI KA8ARA DIKOS MAS!KANESI LOIPON TA KOUMANTA SOU TOU SUMPERIFERESE YPEROXA TOU POULAAS ERWTES KTL KTL KAI TA KATAFERNEIS!KAI SKANIKA ARXIZEIS NA VLEPEIS DWRAKIA APO TO ETERON HMISI KAI NA SE KOINHGAEI APO PISW KTL KTL OTI DILADH EXEI NA KANEI ME EKDHLWSEIS AGAPHS!FUSIKA ESU WS ELLHNARAS ME TO POU VLEPEIS OTI TO ETERON HMISH EINAI PLEON OLODIKO SOU ARXIZEIS KAI THN BLEPEIS KAPWS!PSONIZESAI BRE ADELFE!KAI ARXIZEIS KAI KANEIS NERA!KAI ARXIZEIS KAI TIS NEES GNWRIMIES DIOTI TWRA PLEON TO I8IKO SOU EXEI ANEVEI AFOU EXEIS THN KABATZA(PSSSSS TWRA EXW GOMENO/A POU METRAEI KAI ME AGAPAEI TRELLA KAI TON/THN KANW OTI 8ELW OPOTE EIMAI 8EOS!KAI FUSIKA AN SOU KATSEI KANA KALO SKINIKO DEN 8A PEIS OXI!KAI NA LOIPON FILE/H OMORFE/H ARXIZEIS KAI BARIESAI NA BLEPEIS TO ETERON IMISH POU MERIKES MERES H MHNES PRIN EVLEPES SAN 8EO NA SOU DIXNEI ME KA8E TROPO THN AGAPH TOU!PLEON H AGAPH POU SOU DIXNEI DEN EKTIMATE APO SENA!O PONOS KAI AH AGWNIA TOU DEN EKTIMATE OUTE KAI AYTH!PEFTEI STA MATIA SOU!O KAHMENOS/KAHMENH ARXIZEI KAI KATALAVAINEI OTI KATI DEN PAEI KALA KAI KANEI TA PANTA GIA NA SE FEREI PISW!ADIKOS OMWS!TO PSONIO SOU EXEI FTASEI EIS TO EPKRON KAI ESU EISAI APO DW KAI APO KEI!ASE TON ALLO NA NLIWNEI MONOS SPITI!KAI KSAFNOU AFOU SOU GIALISEI LOIPON ENAS WRAIOS/WRAIA TA FTAIXNESI POU LEME STHN KA8OMILOUMENH MAZI TOU KAI KSAFANIZESAI APO PRWSOPOU GHS!KAI FUSIKA ALLAZEIS KAI KINHTO KAI AN MPOREIS KAI DIEU8HNSH GIA NA MHN SE VRISKEI O/H PROHN KAI STA PRIZEI!KAI EISAI MIA XARA!KAI GIA NA TON EKSEFTELISEIS KAI ENTELWS AN SE VREI KAPOIA STIGMH SKAS STO MEROS POU SUXNAZEI ME TON NEO/NEA GOMENO/A KAI EKEI TO 8EMA TELEIWNEI!KAI NAI EYGE!EPITELOUS EXETE KSEFORTO8EI AUTON/H POU SAS AGAPOUSE!EISTE NO 1!MPRAVO SAS!MPRAVO POU PLIGWSATE ETSI KAPOION POU APLA PROSPA8OUSE NA SAS KANEI EUTHXISMENOUS/ES!
AYTES EINAI OI SUMBOULES ZWHS APO MENA!VEVAIA KA8E EPILOGH EXEI KAI TO TIMIMA THS!STHN PARAPAWN PERIPTWSH KATA 99% KAI BASH STATISTIKWN SUNTOMA ESU MEGALE UPERPSONARE POU EDIWKSES TON/THN KALO/H SOU ME TETOIO TROPO 8A UPOSTEIS AKRIVWS TA IDIA KAI SE XEIROTWRO BA8MO APO KAPOION/A ALLO/H!TOTE 8A KATALAVEIS TI PONO PROKSENISES!MONO OTAN PONESEIS KI ESU!KAI TOTE VEVAIA POU OLOI 8A SE EXOUN PARATISEI 8A ANAZHTHSEIS TON XAMENO ERWTA POU KAPOTE EIXES EKSEFTELISEI!KAI AN EISAI TUXEROS KAI YPERKOLOFARDOS KAI EXEIS PESEI SE AGGELO NAI 8A SE KSANADEXTEI!ALLA H ZWH DEN EINAI PARAMU8I OPOTE PISTEPSE ME 8A SE STEILEI STON DIA...O KAI AKOMA PARAPERA!KAI MEINE MONOS SOU BLAKA/MENH POU H8ELES NA PAIZEIS ME TON KOSMO!
KAI MHN KSEXNATE!KANE KALO NA DEIS KALO!
FILAKIA!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #32707 από Webmaster στις 24 Μαΐου 2004, 6:28μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Καλά εσύ τώρα το κατάλαβες;

Πολύ φοβάμαι πως δεν υπάρχει αγάπη. Όλα είναι μια απάτη σ' ένα βιολογικό παιχνίδι αναπαραγωγής.

Εκτός αν πρόκειται για φίλους: Εκεί αλλάζει το πράμα.


Και πού 'σαι: Μη γράφεις με το Caps Lock αναμμένο! Διόρθωσα τον τίτλο αλλά βαριόμουνα να ξαναγράψω όλο το μήνυμα σε πεζά.



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #32708 από richard στις 24 Μαΐου 2004, 7:17μμ

richard

Εικονίδιο
μέλος από: 15/4/2004
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
      Τόσα χρόνια στο κουρμπέτι, έχω κάνει πολλά και μου έχουν κάνει άλλα τόσα και μάλλον πιο πολλά.Αγάπη, όμως υπάρχει,αρκεί να μπορείς να ξεχωρίζεις την πραγματική από την ψεύτικη.Είσαι καθ΄όλα σωστός ΚΚοsta! Έχω την τύχη να έχω δίπλα μου μία κοπέλα, που ενώ την έδιωξα, γιατί την θεωρούσα "δεδομένη" { ίσως γιατί τότε δεν γνώριζα τί σημαίνει πραγματική αγάπη}, πέρασε κάμποσος καιρός,"έφαγα" το κεφάλι μου, ξαναγύρισα όμως σ΄εκείνην.Η μεγαλοψυχία της και η πραγματική αγάπη που έτρεφε για εμένα, την έκαναν να με ξαναδεχτεί στην ζωή της.
                                           <Ν> είσαι τα πάντα για εμένα..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #32709 από KKostas στις 24 Μαΐου 2004, 8:54μμ

KKostas

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/10/2003
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Πω πω Αρη χιλλια σορρυ για τα κεφαλαια και τα greeklish!Ξεχαστηκα εντελως!Κοιταχτε παιδια αυτα δεν τα γραψα διότι δεν πιστευω στην αγάπη!Ισα ισα που πιστεύω!Τα γράφω μπας και τα δουν αυτοί που τα κάνουν την στιγμή αυτοί και σκεφτούν λιγουλάκι τον άλλο που πονάει αν και δεν το νομίζω διότι το καινούργιο είναι πάντα γλυκό!Πιστέψτε με όταν εγώ έκανα κάποτε κοπέλες και υπέφεραν δεν με ένοιαζε καθόλου!Είχα όμως τα αρχίδια μετά απο κάποια χρόνια να ζητήσω συγνώμμη χωρίς φυσικά να περιμένω κάτι!Τουλάχιστον τα χω καλά με τον εαυτό μου!Κάποιοι άλλοι όμως βαθιά μέσα τους θαναι δυστυχισμένοι!Διότι ο εγωισμός τους δεν θα τους αφήσει να μετανιώσουν!
Άρη αν θες να αλλάξω τα greekllish σε ελληνικά ενημέρωσε!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #32710 από Webmaster στις 24 Μαΐου 2004, 10:22μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Κοίτα κι εγώ κάποτε χώρισα με παρόμοιο τρόπο και να σου πω την αλήθεια το μετάνιωσα αλλά ξέρω ότι αν ξαναγυρίσω θα ξαναγίνει το ίδιο. Για να χωρίσω τότε είχα λόγο. Αν αυτός ο λόγος ξαναβγεί με κάποιο τρόπο στην επιφάνεια θα είναι πραγματικά κρίμα να ξαναπληγώσω ένα άτομο που μου έχει φερθεί καλά για δεύτερη φορά.



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #32711 από rami στις 25 Μαΐου 2004, 9:35πμ

rami

Εικονίδιο
μέλος από: 24/9/2003
μηνύματα: 43 αποδεκτές 0
Τωρα με κανατε να νιωθω περισσοτερες ενοχες απο οτι ηδη εχω.Ειχα και εγω ενα μακροχρονιο δεσμο στον οποιο οπως λεει και ο ΚΚοστας εκανα τα παντα για να νιωσω οτι ειναι δικός μου και στο τελος αφου οτι ηθελα γινοταν και αφου τον ειχα για δεδομενο ....σταματησα να τον αγαπω?να ειμαι ερωτευμενη?δεν ξερω. Ισως αυτο φταιει.Δεν πρεπει να δινεσαι ολοκληρωτικα, πρεπει παντα να εχεις μια καβαντζα συναισθηματων για να μην σε παρει ο αλλος δεδομενο. Απο την αλλή ομως πολυ μου αρεσει αυτη η ολοκληρωτική αφοσιωση και αγαπη στη σχεση. Μηπως τελικά δεν ξερω τι θελώ. Ασχετο:αυτος που πληγωσα ενω του εχω κανει πολλες κακιες συνεχίζει μετα απο 2 χρονια που χωρισαμε και με παρακαλαει να τα βρουμε. Και να φανταστειτε ρε παιδια εγω ειμουν αυτη που ηταν τρελλαμενη και αρωστη μαζι του. Εγω ειμουν αυτη που ονειρευομουν την ζωη μου μαζι του. Κοιτα πως γυριζει ο τροχος. Με στεναχωρει αφανταστα το γεγονος οτι πληγωσα καποιον που πραγματικά αγαπω αλλα αφου δεν νιωθω πλεον ερωτευμενη τι να κανω μαζι του?να τον κοροιδευω?Προτιμα να ειναι σε μια σχεση μονος του? Καποιος ειπε πως ο ερωτας για μια στιγμη κραταει...αυριο βραδυ θα ναι αργα. Για αυτο πρεπει να ζουμε τι καθε μας στιγμη με ολο μας το ειναι!
Σας τρελλοφιλω.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #32712 από richard στις 25 Μαΐου 2004, 10:03πμ

richard

Εικονίδιο
μέλος από: 15/4/2004
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
       Όπως ανέφερα και πιο πάνω, έχω περάσει πολλά και δεν θα ήθελα με τίποτα μα με τίποτα λόγω του εγωισμού, που δυστυχώς διαθέτω σε μεγάλο βαθμό και δεν ντρέπομαι να το αναφέρω, να είμαι μόνος στην ζωή εξαιτίας του.΄Οταν αγαπάς πραγματικά, ξέρεις και να συγχωρείς αλλά και να δίνεις μία δεύτερη ευκαιρία, ευτυχώς εμένα μου δόθηκε και δεν πρόκειται να την ξαναπετάξω. Ο έρωτας συνεχίζει να υπάρχει, αρκεί να ξέρεις να τον κρατάς "ζωντανό".Έστω μία έκπληξη, ένα γλυκό μήνυμα στο κινητό, μια ζεστή και γλυκειά καλημέρα, πιστεύω είναι αρκετά, αλήθεια πόσο μου έλειψαν όταν δεν τα είχα.Όσο για την περίπτωσή σου Webmaster,στο χέρι σου είναι να μην ξαναβγεί ο λόγος αυτός στην επιφάνεια, εκτός και αν δεν υπήρχε αγάπη είτε από το δικό σου μέρος είτε από το άλλο, μην πετάς όμως έτσι απλά κάτι, που με "υποθέσεις του μέλλοντος" μπορεί να χαλάσει.Έτσι πίστευα και εγώ, όμως ήταν μία λάθος σκέψη, που θα μπορούσε να μου στερήσει όλα όσα νιώθω σήμερα.Ποτέ δεν είναι αργά, αν σε αγαπάει πραγματικά θα σε κατανοήσει.Μιλάω σαν ομοιοπαθόντας. Aυτό ισχύει και για την δική σου περίπτωση rami, μία δεύτερη προσπάθεια δεν θα έβλαπτε γιατί έστω και αν πάλι δεν οδηγήσει κάπου, θα έχεις προσπαθήσει τουλάχιστον εσύ από την δική σου πλευρά και θα τα έχεις καλά με τον εαυτό σου!!
     Αυτά,πάλι με έπιασε ο συμβουλευτικός οίστρος μου πρωί πρωί..μην ξεχνάτε ότι όλα εδώ πληρώνονται!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #32738 από toxotria στις 28 Μαΐου 2004, 9:34πμ

toxotria

Εικονίδιο
Επ. Συνεργάτης
μέλος από: 15/1/2004
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0
Και άντε, όταν το "αμάρτημά" σου είναι να "την κάνεις" με άλλο πρόσωπο και να εξαφανιστείς, τότε τουλάχιστον η λύτρωση σύντομα έρχεται, ακόμη και σ αυτόν που πλήγωσες, στο κάτω κάτω αυτό μπορεί να γίνει και χωρίς να σημαίνει οπωσδήποτε κακή συμπεριφορά ή "προδοσία", το θέμα βέβαια είναι πώς το χειρίζεσαι και τι ανακοινώνεις στον ενδιαφερόμενο...
Το χειρότερο όμως είναι όταν αυτή η αίσθηση του "δεδομένου" διαπερνά μια σχέση που εσύ καθόλου δεν αμφισβητείς, ίσα ίσα καλοκάθεσαι σ αυτήν και τρως και πίνεις σαν άρχοντας!
Οι "καλοί" άνθρωποι που αναφέρθηκες θα έλεγα ότι είναι αυτοί που παίζουν συνήθως με ανοιχτά χαρτιά, είτε είναι φουλ ερωτευμένοι είτε όχι. Αυτούς εύκολα οι άλλοι τους χειρίζονται γιατί το πεδίο είναι ανοιχτό! Μπορεί ο "κακός" να είναι πιό ερωτευμένος και πάλι να κάνει τον άλλον άνω κάτω και να τον πληγώσει, και αυτό είναι χειρότερο είτε φεύγει είτε μένει...
Ο έρωτας και η αγάπη όσο απαραίτητα μας είναι και όσο μεγάλες συγκινήσεις μας γεννούν, και ίσως μάλιστα ΕΠΕΙΔΗ είναι τόσο σπουδαία για την ψυχή μας, είναι ένα πεδίο παιχνιδιών δύναμης και εξουσίας που όταν τα συνειδητοποιήσεις κινδυνεύεις να χάσεις τον μπούσουλα!
"Αγάπα, αλλά σκίσε τη γάτα!!" είναι η κύρια ρήση της σύγχρονης αμερικανοευρωπαικής ψυχοθεραπευτικο-συμβουλευτικής.....
Μπορεί όλοι να βρεθούμε στη θέση της γάτας ή του δράστη..

Κάποιοι όμως άνθρωποι πέρα από τους "συσχετισμούς δυνάμεων", ακόμη κι όταν μπορούν να σκίσουν τη γάτα, δεν το κάνουν γιατί δεν θέλουν να συναναστρέφονται σκισμένες γάτες αλλά ανθρώπους με συνειδητή και εθελούσια επικοινωνία.

Είτε παρατάς τον άλλον είτε διατηρείς τη σχέση, και με όλες τις δυσκολίες και τις αβύσσους της ψυχής, το στοίχημα είναι να μπορείς να ανακοινώνεις τον εαυτό σου, να επικοινωνείς γαιτί σέβεσαι και δέχεσαι τον "άλλον", να μην είσαι παγιδευμένος στην αυταρέσκεια και τον ναρκισσισμό...να μην χειρίζεσαι προς ίδιον μόνο όφελος αλλά να συναισθάνεσαι- ακόμη κι όταν κάνεις κάτι πολύ ανεπιθύμητο μπορείς να είσαι κύριος με τα όλα σου, όπως και μπορείς να είσαι βάσανο αβάσταχτο ακόμη και στα πιό μικρά καθημερινά μικροπράγματα...

Αμπελοφιλοσοφίες πρωινής ξενυχτισμένης περιπατήτριας...άντε καλημέρα...και...μάλλον δεν πληρώνονται όλα εδώ, αλλά και τι να κάνεις!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #32753 από richard στις 31 Μαΐου 2004, 10:20πμ

richard

Εικονίδιο
μέλος από: 15/4/2004
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Είμαι της άποψης, πως η λύτρωση δεν έρχεται ποτέ μετά από κάποιον χωρισμό,θα πρέπει να περάσει πάρα πολύς χρόνος.Δεν ξεπερνιέται εύκολα κυριώς από το άτομο, που "τρώει" την χυλόπιτα, αν μπορούμε να το πούμε αυτό. Από την συζήτηση που είχαμε με την κοπέλα μου, όταν ο Θεός μου "έφεξε" να ξαναγυρίσω κοντά της, μου είπε πως έψαχνε για μεγάλο χρονικό διάστημα τον λόγο του χωρισμού, που δεν ήταν κάποιος άλλος εκτός από την ξεροκεφαλιά ΜΟΥ και τον εγωισμό ΜΟΥ, κανένα λάθος δεν μπορούσε να προσάψει στο άτομό της, εκτός από την ειλικρινή αγάπη της. Το ξέρω πως θα "πληρώσω" γι΄αυτό που της προξένησα, αλλά από εδώ και πέρα θα είμαι για αυτήν ότι ονειρεύτηκε!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #32763 από casandramk στις 01 Ιουνίου 2004, 11:07πμ

casandramk

μέλος από: 18/7/2003
μηνύματα: 404 αποδεκτές 0
Μήπως η λέξη -κλειδί είναι ο ''εγωϊσμός''; Αν έμπαινε λίγο στην άκρη ίσως τα πράγματα θα ήταν πιο άπλά...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login