Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αυτός που ζωγραφίζει με το μυαλό είναι ζωγράφος. Αυτός που ζωγραφίζει με τα χέρια είναι μπογιατζής.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

οικογενειακά βοήθεια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #155065 από kostas papadopoulos στις 12 Δεκεμβρίου 2021, 11:17πμ

kostas papadopoulos

Εικονίδιο
μέλος από: 12/12/2021
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας, είμαι 16 και έχω ένα σοβαρό πρόβλημα αλλά οικογενειακό, φυσικά δεν θα έπρεπε να τα πω απέξω αλλά δεν αντέχω άλλο, πριν κάτι μέρες η μάνα μου έπιασε τον πατέρα μου να μιλάει με γκόμενες κτλπ και τους άκουγα το βράδυ να μαλώνουν και η μάνα μου του έλεγε ότι θα χωρίσουν,και από τότε δεν μιλάνε και δεν ξέρω τι τρέχει, καμία συμβουλή ή κάτι ; :(
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #155066 από Katee75 στις 13 Δεκεμβρίου 2021, 8:43μμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Νομίζω ότι πρέπει να προτιμάς και εσύ το να χωρίσουν.Η μαμά σου αξίζει να ξανά φτιάξει την ζωή της εφόσον ο πατέρας σου της φέρθηκε έτσι..και ο πατέρας σου επίσης,για να το κάνει αυτό θα έχει κάποιο λόγο,έστω και αν αυτός ο λόγος είναι ότι βαρέθηκε ή ότι δεν αντέχει άλλο.
Φυσικά,το να χωρίσουν οι γονείς σου δεν πρέπει να σε επηρεάσει,γίνεται σε πολλά ζευγάρια.Ο χωρισμός φυσικά δεν είναι σημάδι ότι δεν θα σε βλέπει ο πατέρας σου ή η μαμά σου,ή ότι δεν σε αγαπάνε,είμαι σίγουρη ότι θα κάνουν το καλύτερο για εσένα:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156077 από Elizabeth07 στις 19 Δεκεμβρίου 2021, 3:08πμ

Elizabeth07

Εικονίδιο
μέλος από: 8/8/2020
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις. Οταν δύο ανθρώποι δεν γίνεται να ειναι αλλο μαζί για διάφορους λόγους πρέπει απλά να το σεβαστείς. Το μόνο που μπορεις να κάνεις είναι να μην στενοχωριεσαι. Στα λέω από πρώτο χέρι γιατί και εμένα έχουν χωρίσει. Είμαι 15 χρονων και χώρισαν οταν ήμουν 8. Κατά την γνώμη μου είσαι πιο τυχερός από εμένα, γιατί σε αυτή την ηλικία αντιλαμβάνεται καλύτερα το τι συμβαίνει γύρω και τους λόγους για τους οποίους γίνεται. Είσαι πιο κοντά στην ενηλικίωση και σιγά σιγά ανεξαρτητοποιεισαι. Δεν σε συγκρίνω σε καμία περίπτωση με εμένα απλά σκέψου πως υπάρχουν και χειρότερες καταστάσεις, οπου τα παιδιά είναι κατά πολύ προσκολημενα ακόμα στους γονείς τους (εξαιτίας της νεαρής τους ηλικίας) και αισθάνονται κατά κάποιον τρόπο πιο άσχημα απ όσο θα έπρεπε.
Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να μην χωρίσουν και να τα έχουν βρει ή να προσπαθούν να τα βρουν . Σε αυτή την περίπτωση κατα την γνώμη μου δεν πρέπει να ανακατεύεις καθόλου και να τους αφήσεις να τακτοποιησουν μόνοι τους την προσωπική τους ζωή.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login