Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάνω δύο εβδομάδες δίαιτα και το μόνο που έχασα είναι δύο εβδομάδες.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

Σεξουαλικός προσανατολισμός και απορίες

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #93874 από Καθικόμυαλος στις 27 Ιανουαρίου 2012, 1:20μμ

Καθικόμυαλος

μέλος από: 27/1/2012
μηνύματα: 94 αποδεκτές 0
Καλημέρα σε όλους.

Εδώ και αρκετούς μήνες αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα τα οποιά με δυσκολεύουν πολύ στην καθημερονότητα. Είναι πράγματι πάρα πολύ δύσκολα και όποιος έχει βρεθεί σε αυτή τη θέση πιστευώ καταλαβαίνει!

Στο παρελθόν μου είχα πειραματισμούς με φίλους και έναν ξάδερφο μου.
Επίσης έβλεπα πορνο με ομοφυλοφικλικό περιεχόμενο.Σε κάποια σιτε είχα γίνει και μέλος επειδή ήταν κλειδωμένα.
Έκανα γενικότερα μαλακίες και το έχω μετανιώσει πάρα πολύ.

Τώρα είμαι 20 χρονών και δεν έχω καταφέρει τίποτα στη ζωή μου.
Δεν έχω κάνει ποτέ σεξ και είχα 2 σχέσεις στη ζωή μου.

Τώρα είμαι με μια κοπέλα 6μήνες και τα πάμε μια χαρα.
Έχουμε κάνει διάφορα εκτός από σεξ.

Μου έχει γίνει εμμονή και δεν αντέχω άλλο! Δεν έχω όρεξη για τίποτα!
Έχω αλλάξει πολύ σαν άνθρωπος και όλα τα βλέπω με πολύ διαφορετικό τρόπο!

Προσπάθησα να τα ξεχάσω άλλα τίποτα! Μερικές φορές τα σκέφτομαι λιγότερο και μερικές φορές τόσο έντονα...!

Αυτά γινόταν για ένα διάστημα και τώρα έχω τρομερές ενοχές!

Σκέφτομαι? αν είμαι γκει? η μπάι? Θα πρέπει να χωρίσω γιατί δεν θα είμαι στραιτ και δεν αξίζει κάτι τέτοιο σε καμία κοπέλα!

Δεν ξέρω τι μου γίνεται!

Τα άτομα με τα οποία είχα κάνει αυτές τις βλακείες φαντάζομαι ούτε καν τα θυμούνται... εγώ όμως γιατί? Είναι τόσο δύσκολο! Γυρίζουν όλα στο μυαλό μου και πέφτω τόσο πολύ ψυχολογικά!

Έχω την εντύπωση ότι τους κοιτάζω όλους ερωτικά! Έχω την εντύπωση ότι οι κινήσεις μου είναι αδερφήστικες και πως ότι κάνω πάει προς την ομοφυλοφιλική μεριά!
Δεν αντέχω άλλο!


Σκέφτομαι αν με σχολιάζει κάποιος, αν θα γνωρίσω άτομα και με κοροιδέψουν γκει! Θα ήθεά να είμαι σαν τους άλλους!
Εχω την εντυπωση ότι ρεζιλευώ την κοπελα μου! Την αγαπώ και δεν θέλω να χωρίσουμε!

Είμαι τόσο κολλημένος! Εχω απίστευτα κόμπλεξ ειλικρινά έχω σαλέψει!


Εσείς τι λέτε? Έχετε να προτίνετε κάτι?
Τι να κάνω?

Έχω απελπιστεί τελείως δεν υπάρχει λύση!


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ συγγνώμη αν τα έχω γράψει μπερδεμένα. Δεν ήξερα τι να πρωτογράψω, παρα έγινε μεγάλο το κείμενο και δεν ξέρω πως να εκφράσω αυτό το οποίο νιώθω. Είναι τόσα πολλά...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93880 από sexypandaGR στις 27 Ιανουαρίου 2012, 4:07μμ

sexypandaGR

Εικονίδιο
μέλος από: 18/11/2010
μηνύματα: 219 αποδεκτές 0
Εγω λεω πως θα ηταν καλυτερο να προχωρησεις με την κοπελα σου και θα καταλαβεις μετα σε ποια κατηγορια εισαι.Τωρα οσο για τα ατομα με τα οποια πειραματιστικες στο παρελθον τα θυμουντε απλα δεν το δειχνουν γιατι μπορει να ντρεποντε για αυτο.Αν δεν λειτουργησει αυτο με την κοπελα σου τοτε θα σου προτεινω να πας σε ενα μπουρδελο να συνατησεις επαγγελματιες και εκει σιγουρα θα καταλαβεις αν εισαι γκει η στρειτ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93885 από Καθικόμυαλος στις 27 Ιανουαρίου 2012, 4:54μμ

Καθικόμυαλος

μέλος από: 27/1/2012
μηνύματα: 94 αποδεκτές 0
Σε μπουρδέλο δεν παίζει να πάω! Επίσης θα προτιμούσα να ολοκληρώσω με την κοπέλα μου. Δεν θέλω να κάνω κάτι με κάποιον απλά μου έγινε εμμονή!
Αυτά τα έκανα σε ηλικία 14 χρονων. Μια χαρά λειτουργώ με την κοπέλα μου! Με το που την πλησιάζω μου σηκώνεται απλά έχω αυτές τις ενοχές του παρελθόντος! Τις σκέφτομαι και φρικάρω!

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93889 από Webmaster στις 27 Ιανουαρίου 2012, 6:22μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Πρώτον: Κανείς δεν είναι γκέι, ή στρέιτ. Αντίθετα με αυτά που λένε, όλοι είναι απ' όλα, ανάλογα τις περιστάσεις και τα κέφια και τις ορμόνες τους, ανάλογα την προσφορά και τη ζήτηση. Ο άνθρωπος έχει να μάθει πολλά από τα ζώα σ' αυτό το θέμα.

Δεύτερον: Το δίλημμά σου είναι αν είσαι γκέι ή στρέιτ αλλά το πρόβλημά σου είναι άλλο. Το πρόβλημά σου είναι ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΛΗΜΜΑ και γιατί να σε βασανίζει αυτό. Η απάντηση είναι απλή: Διότι έχεις πάρει άκυρα άτομα και μαλάκες (την κοινωνία, τις "αξίες" τους, τους κοροϊδευτές φίλους) και τους έχεις αναγορέψει κριτές της αξίας σου. Πιστεύεις ότι πρέπει να δώσεις αναφορά σ' αυτούς, ότι όλη σου η αξία σ' αυτό τον κόσμο εξαρτάται από το τι πιστεύουν αυτοί οι άκυροι.

Στο θέμα αυτό σου έχω νέα: Είτε άντρες γουστάρεις, είτε γυναίκες, αυτοί οι άκυροι ποτέ δε θα είναι ικανοποιημένοι και πάντα θα βρίσκουν τρόπο να σε μειώσουν και να σε κοροϊδέψουν για να ανεβάσουν τους εαυτούς τους.

Ευχαριστώ για το πολύ ωραίο μήνυμα και για την ευκαιρία που μου έδωσες να πω ότι οι γνωστοί μας και οι "φίλοι" μας, είναι συνήθως οι ηθικοί αυτουργοί στα κόμπλεξ και στις περισσότερες ψυχοπάθειες μέσω του μηχανισμού των standards και της απόρριψης. Επομένως η λύση στο πρόβλημά σου είναι να ξυπνήσεις ένα πρωί, να πας στον καθρέφτη και να τραβήξεις δυο δυνατά χαστούκια στη μούρη σου και μετά να ξεκόψεις ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ σε κάνει να νιώθεις υπόλογός του σε θέματα προσωπικά δικά σου.


-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #93891 από Καθικόμυαλος στις 27 Ιανουαρίου 2012, 7:05μμ

Καθικόμυαλος

μέλος από: 27/1/2012
μηνύματα: 94 αποδεκτές 0
Δεν έχω κάτι με τους έξω απλά με επιρεάζει πολύ το τι θα πει κάποιος και το τι γνώμη θα σχηματίσει! Δεν ανέφερα κάτι για φίλους και παρεές! Δεν είπα ότι έχω πρόβλημα πάνω σε αυτό!

Το θέμα είναι ότι με τρώει το παρελθόν! Αυτά πιστευώ με κάνω έτσι! Αν δεν είχαν συμβέι αυτά τώρα θα ήταν όλα πολύ πιο απλά.

Αν ήμουν γκει δεν θα το καταλάβαινα?
Έχω σχέση και σεξουαλικά με ερεθύζει τέλεια! Δεν ξέρω τι να κάνω! Δεν έχω καταφέρει τίποτα!

Ποτέ δεν θα έκανα κάτι με κάποιον! Απλά αναρωτιέμαι τι διάλο μου συμβαίνει!

Μήπως το δημιουργώ εγώ αυτό? Μήπως επειδή κοιτάω τα πάντα γύρω μου με αρνητικό τρόπο? Ειλικρινά δεν ξέρω!

Είμαι δειλός και πάντα με μαραζόνει το άγχος!

Ελπίζω κάποια στιγμή να βγάλω μια άκρη.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94032 από pantelis20 στις 30 Ιανουαρίου 2012, 4:14πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
WebMaster προσκυνάω
Πρώτη φορά που διαβάζω απάντηση σου και συμφωνώ τόσο πολύ.

καθικόμυαλε, Δεν πρέπει να αφήνεις τους άλλους να καθορίζουν την αξία σου.
Ούτε να περιμένεις την επιδοκιμασία τους.
Πραγματικά ότι και να κάνεις πάντα οι άλλοι ψάχνουν το λάθος για να σε μειώσουν και να νιώσουν οι ίδιοι πιο σωστοί.

Μη φοβάσαι τον κόσμο, μη φοβάσαι τι θα πουν.
Και προς έκπληξη σου, στο δρόμο Δε σε Κοιτάνε Όλοι...
Και όσο για τον αν οι κινήσεις σου είναι αδερφίστικες κτλκτλ
όσο πιο πολύ το σκέφτεσαι τόσο λιγότερο αυθόρμητος θα είσαι και οι κίνησεις σου θα είναι βεβιασμένες. Όχι δε θα είναι αδερφίστικες απλά θα φοβάσαι και να κουνηθείς, θα είσαι σαν τον χέστη.
Ξεκόλλα, σκέψου ότι είτε είσαι είτε δεν είσαι εσύ αποδέχεσαι και θα αποδεχτείς τον εαυτό σου και όποιοι δεν σε αποδέχονται δεν χωράνε στην ζωή σου.
Φυσικά και δεν είσαι. Αρκετοί πειραματίστηκαν στο παρελθόν και προχώρησαν στη ζωή τους.
Στην εφηβεία συνήθως όλοι ψάχνουν την σεξουαλική τους ταυτότητα.
Αν είσαι με μια κοπέλα που νιώθεις άνετα, και μάλιστα σε μια σχέση που δε βασίζεται στο σεξ και μπράβο και σε σένα και σε αυτή, τότε απλά και χαλαρά προχώρα με τους ρυθμούς σου.
Αν όταν είσαι δίπλα της έχεις κάποια έλξη τότε εξερεύνησε την έλξη σου. Άρχισε ρε παιδί μου το ερωτικό παιχνίδι να δεις τι σου αρέσει.
Και φυσικά θα ήταν λάθος να πας σε "επαγγελματία"γιατί αυτές μόνο επαγγελματίες δεν είναι.
Μια πλαστική κούκλα πιο επαγγελματικά θα σου συμπεριφερθεί.

Εκκμεταλεύσου το γεγονός ότι είσαι σε μία σχέση και προχώρα με τους ρυθμούς εξερευνώντας τι σου αρέσει.
Απλά άκου τι θέλει ο εαυτός σου.
Τίποτα δεν είναι λάθος και όποιος κατακρίνει την επιλογή σου είναι ο ίδιος λάθος.
Και κυρίως Σταμάτα να σκέφτεσαι, άσε λίγο το σώμα να μιλήσει. Όταν εισαι δίπλα στην κοπέλα σου μη σκέφτεσαι κάτι που έγινε πριν πόσα χρόνια.
Και ούτε την ντροπιάζεις ούτε τίποτα. Για να είστε μαζί σημαίνει πως και οι δύο νιώθεται και περνάτε καλά μέσα στην σχέση και αυτό αρκεί.
Η κοπέλα σίγουρα θα έχει καταλάβει πως είσαι άπειρος και εφόσον το έχει αποδεχτεί έχει αποδεχτεί και το γεγονός πως μπορεί η πρώτη προσπάθεια να αποτύχει και η δεύτερη κτλ
Γιαυτό ψηλά το κεφάλι και αν κάποιο άλλο κεφάλι μείνει χαμηλά μην ψαρώσεις, την επόμενη φορά
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94065 από Καθικόμυαλος στις 30 Ιανουαρίου 2012, 11:58μμ

Καθικόμυαλος

μέλος από: 27/1/2012
μηνύματα: 94 αποδεκτές 0
Πρώτον το πρόβλημα μου δεν είναι ο κόσμος, το τι λεεί ο καθένας και ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ αυτά που αναφέραται παρπάνω!

Έχω απλά μερικές απορίες...

Δεύτερον δεν είπα ότι οι κινήσεις μου είναι αδερφήστικες ή ότι μοιάζω για γκει! ( Καμία σχέση ) απλά από ένα σημείο και μετά έχω τέτοιου είδους σκέψεις στο μυαλό μου!

Τι θα πει το έχει αποδεχτεί?? Όλοι από κάπου ξεκινάμε!

Τι θα πει να σταματήσω να σκέφτομαι?? Να αφήσω το σώμα να μιλήσει!
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!

Τριτον δεν υπήρχε περίπτωση και ούτε θα υπάρχει στο μέλλον, να πάω σε Μπουρδέλο! Σιγά να μη χαραμίσω το χρόνο μου στις Βρωμερές γκόμενες που τον τρώνε από απελπισμένους γέρους και δεν ξέρω κ γω από ποιους άλλους!

Όταν είμαι δίπλα στην κοπέλα μου φυσικά και νιώθω έλξη!

Επίσης δεν υπάρχει μόνο το σεξ σε μια σχέση γι΄αυτό και εξακολουθούμε να είμαστε μαζί Τι να το κάνεις μόνο το σεξ!

Τέλος πάντων, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94357 από Καθικόμυαλος στις 06 Φεβρουαρίου 2012, 6:11μμ

Καθικόμυαλος

μέλος από: 27/1/2012
μηνύματα: 94 αποδεκτές 0
Κανείς άλλος?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #94879 από Καθικόμυαλος στις 18 Φεβρουαρίου 2012, 3:17μμ

Καθικόμυαλος

μέλος από: 27/1/2012
μηνύματα: 94 αποδεκτές 0
Έχω σχέση και είναι όλα οκ! Αν δεν είχα αυτό το γαμω ερώτημα όλα θα ήταν τόσο μα τόσο γαμάτα! Με κούρασε πολύ πάρα πολύ.

Στην τελική αν ήμουν gay θα γούσταρα κοπέλα? Θα αγαπούσα και θα ζήλευα κοπέλα? Εγώ εύχομαι να γίνουν όλα κάποτε φυσιολογικά και ήρεμα και επιτέλους να ξεδώσω κάπου με κάποιο τρόπο!

Τι διάλο δηλαδή έτσι θα είναι η ζωή μου! Τι να κάνω ρε γαμώτο τι να κάνω για να βγάλω επιτέλους ορισμένα πράγματα από το μυαλό μου!

Μπορεί να σκέφτομαι διάφορα άλλα ποτέ θα θα τα έκανα επιχείρημα.
Σκέφτομαι πολύ τρελά πράγματα και αναρωτιεμαι συνέχεια ( μα καλά είναι δυνατόν??? ) εκπέμπω τόση αρνητικότητα που μου το έχουν πει αρκετοι ότι είνια ένα θέμα. Ίσως γι΄αυτό μένω μόνος και πίσω.
Επειδή ποτέ δεν καταφέρνω να κάνω κάτι στη γαμω ζωή μου και πραγματικά ζηλευώ τόσο πολύ κόσμο εκεί έξω!


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95373 από Καθικόμυαλος στις 27 Φεβρουαρίου 2012, 9:07μμ

Καθικόμυαλος

μέλος από: 27/1/2012
μηνύματα: 94 αποδεκτές 0
Είμαι γκευ-μπαι ή μου έχει γίνει εμμονή?

Ότι και να κάνω το σκέφτομαι όλη μέρα.

Ειδικά τώρα που το έκανα με την κοπέλα μου πρώτη φορά και μου βγήκε αποτυχία φρίκαρα περισσότερο!

Τι διάολο δηλαδή! Μέχρι και στο ίντερνετ έψαξα και διάβασα κάτι για ομοφοβία και το νομίζω και αυτό!

Μήπως επειδή είχα ένα παρελθόν το οποίο δε μου αρέσει η μήπως όχι?

Ας πει κάποιος τη γνώμη του.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login