Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το έγκλημα δεν αποδίδει, έχει όμως καλό ωράριο.
Παρασκευή, 17 Μαΐου

Ομοφυλοφιλια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135932 από tonis30 στις 25 Δεκεμβρίου 2015, 11:00μμ

tonis30

Εικονίδιο
μέλος από: 25/12/2015
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Καλησπέρα,
Είμαι ο Α. και είμαι 21 ετών. Έχω παραδεχτεί πως μου αρέσουν άτομα του ίδιου φύλου. Θέλω να μοιραστώ την άποψή σας για κάτι που μου συνέβηκε. Γνώρισα κάποιο μεγαλύτερης ηλικίας, τον Μ, βρεθήκαμε και μιλούσαμε μέσω διαδικτύου. Αυτός παντρεμένος, η γυναίκα του γνώριζε ότι του άρεσαν οι άνδρες και υπήρξαν πολλές εντάσεις στο σπίτι από όσα μου είπε. Πήρε το κινητό του και είδε ένα δικό μου μήνυμα που του είχα στείλει. Έμαθε τον αριθμό μου με έπαιρνε τηλέφωνο αλλά εγώ δεν απάντησα σε κανένα άγνωστο αριθμό γιατί υπολόγισα πως ήταν αυτή. Δεν ήξερα τι να πω - φοβόμουν πολύ. Ξέρω το παραδέχομαι πως έκανα μεγάλο λάθος αλλά δέθηκα μαζί του. Ακόμα μιλάμε όχι τόσο πολύ από το διαδίκτυο και όχι από τηλέφωνο. Τον έβλεπα κρυφά αφού τελείωνε την δουλεία του. Ξέρω πως προκάλεσα προβλήματα σε μια οικογένεια. Λάβετε υπόψη πως αυτή γνώριζε για κάποιον που είχε γνωρίσει ο Μ. Θα ήθελα την άποψη σας για τους πιο κάτω προβληματισμούς:
1. Τον έχω συνεχώς στο μυαλό μου και τον σκέφτομαι- τον αγαπώ - δεθήκαμε μαζί
2. Ξέρω πως έκανα μεγάλη μ****** και πως επηρέασα την οικογένεια και προκάλεσα προβλήματα
3. Δεν ξέρω τι να κάνω; να συνεχίσω ή να σταματήσω να του μιλώ για δικό του καλό; Πως μπορώ να σταματήσω;
4. Είναι σπάνιος άνθρωπος - άνθρωπος που μπήκε στην καρδιά μου και τον σκέφτομαι συνέχεια.
Τι μπορώ να κάνω;
Ποια η άποψη σας. Δέχομαι κάθε είδους κριτική στο παραπάνω θέμα.

Α.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #135933 από panagiotis97 στις 26 Δεκεμβρίου 2015, 12:04πμ

panagiotis97

Εικονίδιο
μέλος από: 27/3/2012
μηνύματα: 254 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Θα σου μιλήσω απολύτως ειλικρινά. Δε θεωρώ ότι αυτό που έκανες ήταν ανήθικο. Βέβαια δεν το θεωρώ και εντελώς ηθικό. Ήξερες από την αρχή ότι ήταν παντρεμένος και το συνέχισες. Δεν ξέρω αν υπάρχουν και παιδιά στη μέση (ακόμα χειρότερα τότε), αλλά διέλυσες μια οικογένεια. Το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει βέβαια αυτός, όχι μόνο γιατί κορόιδεψε τον ίδιο και την καημένη τη γυναίκα του ότι είναι στρέιτ αλλά και γιατί παρέσυρε ένα μικρότερό του άντρα σε αυτό το χάος. Δε φαίνεται να έχεις πολλές εμπειρίες και επομένως είναι από τους πρώτους σου έρωτες. Μάλλον τον έχεις εξιδανικεύσει στο μυαλό σου και δεν κοιτάς τα ελαττώματά του. Μπορεί να θεωρείς ότι είσαι ερωτευμένος, αλλά εγώ πιστεύω ότι είναι απλά ένα κόλλημα. Αν το συνεχίσεις είναι πολύ πιθανό να βρεθείς σε μια τοξική σχέση. Σκέψου ότι είσαι ένα άτομο νέο και ανοιχτό με τη σεξουαλικότητά σου και είναι κρίμα να αφοσιωθείς σε κάποιο δειλό άτομα που όλη του τη ζωή προσποιείται. Επομένως πρέπει αυτός να αφήσει τη γυναίκα του και να βρει τον εαυτό του και εσύ να προσπαθήσεις να καταπνίξεις τα αισθήματα σου και να βρεις ένα άτομο που πραγματικά αξίζει την αγάπη και τις θυσίες σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135934 από tonis30 στις 26 Δεκεμβρίου 2015, 10:47πμ

tonis30

Εικονίδιο
μέλος από: 25/12/2015
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Φίλε ευχαριστώ για την άποψη σου.
Επίσης θα ήθελα να πω πως αυτό το άτομο έχει αντέξει πολλά μαζί μου. Στην αρχή φοβήθηκα πολύ να βρεθώ μαζί του. Δίσταζα και διστάζω ακόμα. Όσες φορές βγήκαμε πήγαμε κάπου ήσυχα για να μην μας δει κανείς. Αυτό ήταν ο φόβος μου - μην με δει κάποιος. Δε ξέρω ίσως να ακούγεται κάπως παράξενο. Σαν άτομο καλός, ευγενικός, υπομονετικός.. Εγώ είχα το θέμα, δεν ήθελα να μας δει κάποιος μαζί, δίσταζα πολύ. Το άτομο αυτό το έχω μέσα στην καρδιά μου αφού με βοήθησε σε δύσκολες στιγμές. Ξέρω πως είναι λάθος που μιλάμε ακόμα. Όμως δε ξέρω πως να σταματήσω. Η αλήθεια του έχω πει πολλά για μένα - προσωπική ζωή. Γνωρίζω και εγώ κάποια πράγματα γι' αυτόν. Όμως τον έχω στο μυαλό μου κάθε μέρα. Θέλω να είναι καλά, τον νοιάζομαι. Και αυτός το ίδιο πιστεύω.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135937 από Dieftharmenos στις 26 Δεκεμβρίου 2015, 4:06μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Κατι να πω στον Παναγιώτη.Ο τύπος δεν προσποιήθηκε οτι είναι στρειτ.Προφανως ειναι bisexual.Καμια σχέση με προσποιηση η κοροϊδία προς τη γυναίκα του εφόσον το ήξερε και αυτη.Κατα τα αλλα συμφωνώ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136001 από tonis30 στις 01 Ιανουαρίου 2016, 9:34μμ

tonis30

Εικονίδιο
μέλος από: 25/12/2015
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Καλησπέρα και καλή χρονιά,

Θα ήθελα να προσθέσω πως με το άτομο αυτό, όσα και αν συνέβησαν δε μπορώ να σταματήσω να τον σκέφτομαι. Είναι πάντα μέσα στο μυαλό μου. Ξέρω πως είναι λάθος που ακόμα μιλάμε αλλά τον νοιάζομαι πραγματικά. Ποτέ του δεν αρνήθηκε σε κάτι που του ζήτησα, ότι και να συνέβαινε μεταξύ μας το συζητούσαμε πολιτισμένα. Ο άνθρωπος αυτός είναι μέσα στην καρδιά μου. Μαζί μοιραστήκαμε ωραίες στιγμές. Ξέρω πως διέλυσα μια οικογένεια, αυτό είναι που με απασχολεί περισσότερο. Όμως αφού η γυναίκα του γνώριζε από πριν για προηγούμενη του φάση με άνδρα. Απλώς εγώ ήμουν η αιτία για να προκαλέσω άλλα προβλήματα. Δεν ξέρω τι να κάνω, θέλω να ξέρω πως είναι καλά αλλά από την άλλη, θέλω να σταματήσω για το δικό του καλό μήπως και δημιουργήσω άλλα προβλήματα. Το άτομο αυτό μου στάθηκε σε πολύ σημαντικές στιγμές, όπως για λόγους υγείας. Η σχέση αυτή είχε κάτι δυνατό δεν ήταν μια επιπόλαια φάση. Τον έχω μέσα στην καρδιά μου.
Ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας. Να είστε καλά και ευτυχισμένο το νέο έτος 2016.
Α.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136169 από tonis30 στις 21 Ιανουαρίου 2016, 7:07μμ

tonis30

Εικονίδιο
μέλος από: 25/12/2015
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Κάποια άλλη άποψη. Τα πράγματα είναι λίγο περίεργα, έχει μέρες να μιλήσουμε του στέλνω να δω αν είναι καλά αλλά τίποτα. Βέβαια δεν είναι συχνά στο διαδίκτυο λόγω δουλειάς. Τον σκέφτομαι συνέχεια γιατί ανησυχώ πολύ. θέλω να είναι καλά.

Ευχαριστω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login