Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Έναν ενήλικα δεν τον ρωτάμε ποτέ γιατί και πώς... αλλά πού και πότε.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Χρειαζομαι περιτομη;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #168524 από Nick Greece στις 11 Ιουλίου 2023, 8:46πμ

Nick Greece

Εικονίδιο
μέλος από: 21/8/2022
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Ειμαι 17.Οσα χρονια αυνανιζομαι δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα .Στυση εκσπερματωση ολα κομπλε.Αλλα εχω τρομερο πονο στην βαλανο δηλαδη κεφαλακι.Γι αυτο και δεν το βγαζω ποτε.Γενικα εχω δυσκολια στο να βγαλω ολο το κεφαλακι και ακομα οταν αυτο γινεται δεν μπορω να τον παιξω κανονικα λογω πονου.Εχω ακουσει οτι αυτο γινεται να λυθει και με ειδικη κρεμα αντι περιτομης.Αν γνωριζει καποιος κατι αν γραψει.Ευχαριστω
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #168525 από randomname στις 11 Ιουλίου 2023, 2:14μμ

randomname

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2022
μηνύματα: 50 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα φίλε, έτσι όπως το περιγράφεις, φαίνεται πως έχεις ευαίσθητο κεφαλάκι το οποίο έως ένα βαθμό -ιδίως σε μικρές ηλικίες επειδή είναι προστατευμένο- είναι φυσιολογικό και συμβαίνει μέχρι να συνηθίσει το κεφάλι την έκθεση. Επίσης είναι νορμάλ να μην μπορείς να τον παίξεις όταν το κεφάλι είναι έξω, επειδή γενικά είναι άβολη η άμεση επαφή στο χέρι -ιδίως χωρίς λιπαντικό. Οι περισσότεροι τον παίζουν όπως περιέγραψες, δλδ τρίβοντας το πάνω από το δέρμα.

Τώρα είπες ότι δεν σου αποκαλύπτεται εύκολα το κεφάλι. Ίσως σε σένα είναι λίγο πιο στενό και να θέλει λίγο παραπάνω χρόνο για να χαλαρώσει, αλλά αυτό είναι κάτι που λύνεται όπως ανέφερες κι εσύ με κρέμα και ασκήσεις που μπορείς να κάνεις μόνος σου. Τα έχω πει και πιο αναλυτικά, δες εδώ. Τέλος, να πω πως από το ιντερνετ δεν μπορούμε να κάνουμε εύκολα διάγνωση, οπότε αν εξακολουθείς να έχεις ενόχληση ή απορίες πέρα από το φορουμ καλό είναι να συμβουλευτείς κι έναν γιατρό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #168526 από Donvarzz στις 11 Ιουλίου 2023, 8:28μμ

Donvarzz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/5/2023
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλε! Θα συμφωνησω με ότι είπε ο φίλος από πάνω! Δεν έχεις προχωρήσει σε κάτι παραπάνω σωστά; Η αλήθεια είναι ότι και εγώ μέχρι κάπου εκεί κοντά σε αυτήν την ηλικία είχα το ίδιο θέμα αλλά με 2-3 πράγματα τα κατάφερα και είμαι πολύ κομπλέ τώρα απλά έκανα εξάσκηση
Κάθε μέρα ξέρω γώ το βράδυ προτού κοιμηθώ προσπαθούσα να το ανοίγω λίγο λίγο και το κράταγα για λίγο μέχρι όσο άντεχα όχι να πονάω και μετά με βοηθαγε στο μπάνιο το ζεστό νερό να χαλαρώνει το πετσακι τώρα στην μαλακια δεν το ζόριζα γιατί ποναγα την έπαιζα μέχρι εκεί που άντεχα και μετά από κάνα χρόνο αν δν κάνω λάθος τα κατάφερα και φάνηκε όλο το κεφαλάκι και δν ποναγα είδα ευαισθησία και μετά με τον Καιρό έφυγε και η ευαισθησία και τώρα πλέον όλα μια χαρά!
Η αλήθεια είναι ότι δν ξέρουμε σε τι ακριβώς κατάσταση μπορεί να είναι το δικό σου γιατί δν μπορούμε να έχουμε οπτική επαφή προφανώς γιατί δεν επιτρέπεται απλά αν δεις ότι δν μπορείς και δν βλέπεις διαφορά καλό είναι τωρα που είσαι σχετικά μικρός ακόμα και επειδη ο καθένας εχει διαφορετικού βαθμού πρόβλημα καλό είναι να συμβουλευτείς και γιατρό αυτά από μένα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #168527 από Nick Greece στις 12 Ιουλίου 2023, 9:09πμ

Nick Greece

Εικονίδιο
μέλος από: 21/8/2022
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Το θεμα δεν ειναι τοσο με το να βγει οσο στον πονο που εχω αν βγει.Τυπου δεν μπορω ουτε κανονικο αγγιγμα.Σιγουρα θα δω γιατρο απλα θελω να πιστευω οτι θα με παραπεμψει σε ειδικες κρεμες για να φυγει η ευαισθησια.Υπαρχουν ετσι;Επισης μπορεις να μου εξηγησεις λιγο παραπανω τους τροπους με τους οποιους σου εφυγε η ευαισθησια;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #168529 από randomname στις 13 Ιουλίου 2023, 4:12πμ

randomname

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2022
μηνύματα: 50 αποδεκτές 0
Κατάλαβα, άρα εσύ δεν έχεις θέμα με στένωση της ακροποσθίας, αλλά όπως είπα στην αρχή, έχεις ευαίσθητο κεφαλάκι. Αυτό δεν χρειάζεται περιτομή ούτε κάποια άλλη επέμβαση. Νομίζω πως αυτό που χρειάζεσαι είναι να συνηθίσει η βάλανος την έκθεση στον αέρα και σιγά σιγά το άγγιγμα. Σε όλους όταν ήμασταν μικρότεροι το κεφαλάκι ήταν πολύ ευαίσθητο και φοβόμασταν να το αγγίζουμε, αλλά με τον καιρό όσο το βγάζαμε σταδιακά συνήθισε. Θα σου πρότεινα να το ανοίγεις καθημερινά έστω και για λίγο, ακόμα και χωρίς να το ακουμπάς, απλά για να συνηθίζει. Επίσης είναι καλό στο ντουζ που χαλαρώνει με το ζεστό νερό να το ανοίγεις και να αφήνεις λίγο το νερό να κυλήσει πάνω του. Να έχεις επίσης καλή υγιεινή ωστε να μενει καθαρό. Πιστεύω πως με αυτό τον τρόπο σταδιακά θα αρχίσεις να βλέπεις κάποια βελτίωση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login