Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Γενηθήτω φως, πρώτη μέρα. Γενηθήτω ήλιος και αστέρια, τέταρτη μέρα.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Πόνος στους όρχεις

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #48571 από mikroulis123 στις 01 Μαΐου 2008, 11:12μμ

mikroulis123

μέλος από: 31/3/2008
μηνύματα: 27 αποδεκτές 0
exo mia aporia.prin kana mina me epoiase enas ponos stous orxeis.kratise gia mia ora.meta perase.meta gia 4-5 meres me epoiane mia fora ti mera gia peripou mia ora.kai meta stamatise os simera.simera omos pou ksiristika pali to mesimeri, os tora tetoia ora (11:11 to vrady)me epoiase pali enas ponos.otan poiano ton aristero mou orxei ektos oti einai poio kato apo ton deksi (panta itan) nomizo oti dipla exei kati san prismeno.paizei na einai tpt sovaro?h apla pristike apo to skirisma? :S
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #48616 από Petounia στις 03 Μαΐου 2008, 2:26μμ

Petounia

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2007
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
Σύμφωνα με τα συμπτώματα που αναφέρεις είναι πιθανό να ερέθισες κάποιο αγγείο στους όρχεις η να προκλήθηκε κα΄ποια φλεγμονή, γεγονός για το οποίο δεν χρειάζεται να πανικοβάλλεσαι, ωστόσο θα 'ταν εξαιρετικά φρόνιμο αν απευθυνόσουν σε ένα γιατρό, για εξέταση σπερματικού υγρού σε πρώτη φάση και μετά σε έναν ουρολόγο, η αφροδισιολόγο, ιδιαίτερα σε περίπτωση που δεν υποχωρήσει ο πόνος και το πρήξιμο. Ζήτα τη βοήθεια απο κάποιον έμπιστο εήλικο για να σε παραπέμψει σε κάποιο γιατρό, ακόμα και μόνος σου άμα βρείς μην προβληματιστεις με το γεγονός οτι είσαι ανήλικος, να αισθάνεσαι περήφανος που φροντιζεις για το σώμα σου, γιατί μηην ξεχνάς, η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #48617 από Antre στις 03 Μαΐου 2008, 2:33μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Petounia@03 Μαΐου 2008)
Σύμφωνα με τα συμπτώματα που αναφέρεις είναι πιθανό να ερέθισες κάποιο αγγείο στους όρχεις η να προκλήθηκε κα΄ποια φλεγμονή, γεγονός για το οποίο δεν χρειάζεται να πανικοβάλλεσαι, ωστόσο θα 'ταν εξαιρετικά φρόνιμο αν απευθυνόσουν σε ένα γιατρό, για εξέταση σπερματικού υγρού σε πρώτη φάση και μετά σε έναν ουρολόγο, η αφροδισιολόγο, ιδιαίτερα σε περίπτωση που δεν υποχωρήσει ο πόνος και το πρήξιμο. Ζήτα τη βοήθεια απο κάποιον έμπιστο εήλικο για να σε παραπέμψει σε κάποιο γιατρό, ακόμα και μόνος σου άμα βρείς μην προβληματιστεις με το γεγονός οτι είσαι ανήλικος, να αισθάνεσαι περήφανος που φροντιζεις για το σώμα σου, γιατί μηην ξεχνάς, η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία.


Μήπως έχεις σχέση με την ιατρική ή είναι η εντύπωσή μου;

+1 από εμένα η απάντηση σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #48619 από Petounia στις 03 Μαΐου 2008, 3:22μμ

Petounia

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2007
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
Να σαι καλά Antre
Όχι καμία σχέση δεν έχω με την ιατρική, απλά είναι καλό πριν απαντάμε στα posts που αφορούν θέματα υγείας, να τεκμηριώνουμε μέσα απο αντίστοιχα sites
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #49095 από davids στις 15 Μαΐου 2008, 11:50μμ

davids

Εικονίδιο
μέλος από: 15/5/2008
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
ακου φιλε μου.....
ή εχεις συστροφή όρχεων... δηλ. ο ένας ή και οι 2 ορχεις εχούν γυρίσει και δεν είναι στην σωστή θέση όπου πρέπει να μπεις στο χειρουργείο το συντομότερο δυνατό.....ή σου είχαν πριστεί τα μπαλάκια απο τον πολυ ερεθισμό και επειδή δεν έχυσες διμιουργήθηκε αυτός ο πόνος......
μου έχουν συμβεί και τα 2 γιαυτό στο λέω....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #49132 από kouneli στις 16 Μαΐου 2008, 10:21μμ

kouneli

Εικονίδιο
μέλος από: 5/4/2008
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Φίλε μου μην τρομάζεις...πιστεύω πως δεν είναι απαραίτητα θέμα χειρουργίου,.,.το θέμα ειναι αυτο που σου λεει το παλικάρι απο πανω(το οτι δεν εχυσες σε συνδηασμο με το θεμα που σου λεει η κοπελια για την φλεγμωνη,..,(το εχω παθει μερικες φωρες)το πρωτο που μπορεις να κανεις για να φύγει γρήγωρα ο πόνος ειναι να ξαπλώσεις μπρούμιτα με ενα μαξιλάρι αναμεσα στα ποδια σου και να μείνεις ήρεμος.,,.αν βέβαια δεις οτι ο πονος δεν υποχωρει θα πρεπει να ακολουθησεις και την αλλη συμβουλη που σου εδωσαν και τα παιδια και να πας σε εναν καλο γιατρο να το ψαξεις πιο πολυ το θέμα.....αλλα σαν 1ο κανε αυτο το κολπο που σου ειπα..λογικα θα υποχωρισει ο πονος..η θα λρατησει για καποιες μερες..αν δεις οτι δεν υποχωρει πηγαινε σε εναν γιατρο..οτι αλλο θελεις εδω ειμαι..ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #49459 από SKALK στις 31 Μαΐου 2008, 11:22μμ

SKALK

μέλος από: 31/5/2008
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
ο ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΟΡΧΕΙΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΟς ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #49460 από Webmaster στις 01 Ιουνίου 2008, 12:48πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει - μάλλον είναι χτύπημα. Το είχα πάθει παλιά και θυμάμαι ότι έβαλα κρύο νερό για κάμποση ώρα πάνω και μου πέρασε. Αυτά τα μπαλάκια από την κατασκευή τους θέλουν να τα κρατάς πιο δροσερά από το υπόλοιπο σώμα.

-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #49920 από Maxik στις 22 Ιουνίου 2008, 9:20πμ

Maxik

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2008
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
φιλε δν νομιζω οτι υπερχει προβλημα γιατι και γω το εχω παθει ιδικα μετα απο μια συναντιση με την κοπελα μου γιατι δεν εκσπερματωσα αφου ημουν πολλη ωρα σε στηση. ο πονοσ μπορει να κρατησει για αρκετες ωρες και ποναει περισσοτερο οταν περπατας η τα ακουμπας. παντως καλο ειναι να ουρισεις η καλυτερα να αυνανιστεις για να φυγει η ενταση...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #52117 από Jeanakis στις 08 Φεβρουαρίου 2009, 6:15μμ

Jeanakis

Εικονίδιο
μέλος από: 8/2/2009
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
παιδια εχω εντονους πονους στον ενα ορχι και πισω στην πλατη κατω χαμηλα,οταν ειμαι πολυ ωρα με την κοπελια..αφου εκσπερματωσω και μετα φευγει ο πονος...ειναι τιποτα σοβαρο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login