Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Χρειάζεσαι κάποιον να σ'αγαπάει όσο ψάχνεις να βρεις αυτόν που θ'αγαπήσεις.
Σάββατο, 18 Μαΐου

πίπες..:))

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #49438 από lelipi στις 30 Μαΐου 2008, 9:58μμ

lelipi

Εικονίδιο
μέλος από: 16/2/2008
μηνύματα: 133 αποδεκτές 0
Πειράζει που δεν μαρέσει να διαβάζω τέτοια πράγματα απο μια 16χρονη?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49439 από anastasia!! LP στις 30 Μαΐου 2008, 10:01μμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
καθόλου...!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49442 από Petounia στις 30 Μαΐου 2008, 10:24μμ

Petounia

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2007
μηνύματα: 135 αποδεκτές 0
Μην το κάνεις γιατί θα το μετανιώσεις απλά και θα βαράς το κεφάλι στο τοίχο. Να μην το πεί έστω στους κολλητούς του αποκλείεται, και μετά πάει αλυσιδωτά. Δεν έχει να κάνει τόσο με την ηλικία, αλλά με το πόσο συνειδητοποιημένη είσαι συναισθηματικά. Δεν είσαι κάν ερωτευμένη όπως είπες μ αυτον. Προσπάθησε ν ααποφυγεις το να αισθανθείς αηδία με αυτόν και με τον εαυτό σου τον ίδιο.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49445 από spirooos στις 31 Μαΐου 2008, 12:02πμ

spirooos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/2/2007
μηνύματα: 364 αποδεκτές 0
Den 8a to ma8ei kaneis? Etsi sou pe? kala xristogenna. Oi kollhtoi tou 8a to ma8oun SIGOURA.Dn yparxei periptwsh... kai na yphrxe periptwsh, dn nomizw na einai tooooso kalo paidaki wste na skeftete toooso thn kopela pou 8a kanei fash gia na mhn thn ''ntropiaseiss'' thn wra opou foraei kerato sthn kopela tou. A kai kati allo. Tpt dn einai dedomeno... ola einai sxetika... (to akouse kai o ainstain kai to kane boukino)...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49455 από anastasia!! LP στις 31 Μαΐου 2008, 10:56πμ

anastasia!! LP

Εικονίδιο
μέλος από: 30/1/2008
μηνύματα: 108 αποδεκτές 0
Απορία το 'χω παιδιά...μα γιατί κανείς δεν με πιστεύει όταν λέω πως ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα το μάθει κανείς???1ον..είναι τσεκαρισμένο!!!2ον,ξέρω την παρέα του + τα θέματα που συζητάνε..+ 3ον...τα είχα με τον κολλητό του + κανείς δεν ήξερε τι κάναμε μεταξύ μας..(που δηλαδή δεν κάναμε τίποτα αλλά να χουμε να λέμε)
Τεσπα..ερωτευμένη δεν είμαι 100%...αυτό το ξέρω πολύ καιρό...!Ούτε αγάπες + λουλούδια νιώθω...απλά είναι ένα μικρό κόλλημα..ή κάτι τέτοιο!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49456 από Antre στις 31 Μαΐου 2008, 12:50μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
anastasia όταν λέω πρότυπα εννοώ πως έχεις συνηθίσει και το τι θεωρείς σωστό ή όχι. Όταν είσαι έφηβος προσπαθείς να ανταποκριθείς σε αυτά τα πρότυπα. Συγκεκριμένα θεωρείς πως πρέπει να "γλιτώσεις" από την παρθενιά. Αυτό το "άγχος" για να απαλλαγείς από την "ντροπή" της παρθενιάς έχει καλλιεργηθεί από τα διάφορα πρότυπα που επιβάλλουν το κοινωνικό σου περιβάλλον, τα media και το σύγχρονο life style. Και όλα αυτά λόγω εφηβείας. Το θεωρείς το επόμενο βήμα που οφείλεις να κάνεις για να "μεγαλώσεις"

Ακόμη, υπάρχει κάτι μέσα σου που το θεωρεί μεγάλο λάθος... το ότι το θεωρείς προτέρημα ότι δεν θα μαθευτεί πουθενά σημαίνει ότι ντρέπεσαι για αυτό

Άρα είναι λάθος αυτό που πας να κάνεις... απλά θέλεις να "μεγαλώσεις" ακόμη και με αυτό το τρόπο. Ίσως, αν βρίσκεσαι και σε δύσκολη συναισθηματική κατάσταση για αυτό να το σκέφτεσαι όλο αυτό.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49458 από Nezio στις 31 Μαΐου 2008, 2:05μμ

Nezio

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/1/2008
μηνύματα: 126 αποδεκτές 0
Anastasia, την ερώτηση που θα σου κάνω να την κάνεις και στον εαυτό σου. Αν το κάνεις τελικά, ποιος από τους δυο σας θα ικανοποιηθεί πραγματικά εσύ ή αυτός? Εγώ πάντως νομίζω όχι εσύ! Μπορεί και να μου πεις το αντίθετο, αλλά εγώ σου λέω ότι σε τόση μικρή ηλικία δεν μπορείς να πεις πραγματικά τι σε ικανοποιεί και τι δεν σε ικανοποιεί. Η γνώμη μου είναι όχι. Γιατί σ'αυτήν την ηλικία ακολουθείς τον άνεμο της ηλίθιας εποχής και όλοι κοιτάνε τους συνομήλικούς τους. Αν και στην τελική, η γνώμη μου και οι γνώμες των άλλων εδώ, δεν έχουν καμιά σημασία. Εσύ μόνη σου θα πάρεις την απόφαση. Και
τίποτα δεν είναι δεδομένο... Όσο για το αν αυτός θα δεν θα το διαδώσει,δεν ξέρω. Και να μην το πει, θα το κρατήσει για τον εαυτό του για να λέει ''έκανα αυτό, έκανα εκείνο όταν ήμουν μικρός''. Αν και δε νομίζω να το κρατήσει κρυφό σ'όλη του τη ζωή...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #49515 από Gatoyla στις 04 Ιουνίου 2008, 1:03πμ

Gatoyla

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2007
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Εγω θα συμφωνήσω με την lelipi, δε μ' αρεσει να ακούω τέτοια απο ενα κοριτσάκι 15 χρονών. Πέρασα και γω απο κεινη την ηλικια (δεν ειμαι και πολυ πολυ μεγαλυτερη σου - σε περναω 5 χρόνια) αλλά ξέρεις τι ρε συ Αναστασία μου, θα σε συμβουλεύσω σαν να συμβούλευα τη μικρη μου αδερφη μου ειναι κοντα στην ηλικία σου. Νομιζω πως δεν ειναι ακομη ο καιρος να ασχοληθείς με τετοια πράγματα τοσο εξεζιτιμενα όπως ειναι το στοματικο κλπ. Κανονικα το θεμα του ερωτα θα'πρεπε να το δεις ποιο ρομαντικα για τη στιγμη που θα'ρ8ει και που θα πρεπει να'ναι με το σωστο αγόρι και οχι καποιον που θελει μονο φαση και μαλιστα σου λεει πως δε θα το πει που8ενα (εγω δε το πιστευω αυτο). Και μπορει να κολακευεσαι που σου ζηταει κατι τετοιο αλλα δε καταλαβαινεις οτι σε υποτιμα κατα βάθος. Δλδ το να σε βλεπει μονο για τη "φαση". Τι νομιζεις ότι θα νοιωσεις αν το κανεις τωρα αυτο? Κατα τη γνωμη μου κοριτσακι μου μη το κανεις. Περιμενε λίγο να νοιωσεις ποιο όριμη και θα δεις που θα' ρθει ο καιρος που θα απολαμβάνεις όποτε θες πολλά καλα του ερωτα, και συ θα νοιωθεις οτι καθε ηλικια που περασες τη περασες με το σωστο τροπο κανοντας τα αναλογα πράγματα.
Η αποφαση ομως ειναι δικη σου.. Απλα να προσεχεις και να μην αφηνεις κανεναν να σε αντιμετωπιζει χωρις να σου αξιζει.
Φιλια!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login