Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μπιπ μπιπ! (Roadrunner)
Σάββατο, 27 Απριλίου

Χρειάζομαι γιατρό;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #176972 από Nik.strarou στις 11 Μαρτίου 2024, 9:17πμ

Nik.strarou

Εικονίδιο
μέλος από: 4/3/2024
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλησπέρα είμαι 15 και πιστεύω πως έχω στενή ακροποσθία και όταν το κατεβάζω το πετσακι κάτω και μου καυλώνει πονάω πολύ. Σε τι γιατρό πρέπει να πάω; Δεν θέλω με τίποτα να το συζητήσω με τους γονείς μου οπότε μπορώ να πάω χωρίς να το καταλάβουν;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #176978 από Panos888 στις 12 Μαρτίου 2024, 3:12πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Πρέπει να πας σε ουρολόγο και να δει εάν χρειάζεσαι περιτομή ή αν μπορεί να γίνει κάτι άλλο.

Επειδή είσαι ανήλικος θα πας με τους γονείς σου. Δεν είναι τίποτα να ντρέπεσαι, στο μυαλό σου είναι αυτό.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #176980 από randomname στις 12 Μαρτίου 2024, 1:54μμ

randomname

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2022
μηνύματα: 50 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλε, η ακροποσθία είναι στενή σε όλους όταν είναι μικροί και σιγά-σιγά χαλαρώνει καθώς μεγαλώνουν. Στην ηλικία που είσαι ακόμα, ένας βαθμός στένωσης είναι φυσιολογικός, μιλάω εκ πείρας, απλώς είναι σημαντικό να μην τραβάς το πετσάκι περισσότερο από όσο αντέχει για να μην το πληγώσεις.
Όπως έγραψα και εδώ, εάν κάποιος θέλει να χαλαρώσει φυσικά το πετσάκι του, μπορεί να κάνει καθημερινά απαλές ασκήσεις τεντώματος, χωρίς* όμως να το πιέζει παραπάνω από όσο αντέχει. Σταδιακά το δέρμα εκεί θα αρχίζει να χαλαρώνει. Εάν επισκεφθείς γιατρό (ουρολόγο) μπορεί να προτείνει επίσης στεροειδείς κρέμες, οι οποίες με εφαρμογή μπορούν να χαλαρώσουν το δέρμα. Αν νιώθεις ότι θες να δεις γιατρό, θα πρέπει να μιλήσεις με τους γονείς σου, δεν θα σοκαριστούν γτ είναι ενήλικες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login