Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αυτός που ζωγραφίζει με το μυαλό είναι ζωγράφος. Αυτός που ζωγραφίζει με τα χέρια είναι μπογιατζής.
Τετάρτη, 8 Μαΐου

Καπνισμα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134600 από hemmo στις 06 Αυγούστου 2015, 1:17πμ

hemmo

μέλος από: 22/3/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Γεια σας. Καταρχην να σας πω οτι ειμαι 13 και ειμαι κοριτσι. Πριν λιγο καιρο δοκιμασα να καπνισω και απο τοτε θελω να καπνιζω. Εχω εθιστει? Σας παρακαλω απαντηστε μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134601 από Dieftharmenos στις 06 Αυγούστου 2015, 1:50πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Ναι εχω εθιστει και ειναι το χειροτερο πραγμα...πραγματικα σου μιλαω αν ειχα τωρα τα λεφτα που ξοδεψα τα 3 τελευταια χρονια για τσιγαρα θα ειχα παρει αμαξι ανετα και θα ειχα και λεφτα για εξτρα διακοπες.Στα λεω ετσι γιατι ξερω οτι στην ηλικια σου δεν πολυνοιαζεσαι για την υγεια σου.

Αστο το ριμαδι...εγω και πολλοι που ειναι στην θεση μου εχουμε φτασει στο σημειο να τρελενομαστε οταν δεν εχουμε τσιγαρα.Πριν κανα 5μηνο θυμαμαι ειχα ξοδεψει ολα τα λεφτα μου πολυ γρηγορα(φοιτητης ειμαι) και ειχα ακομα 2-3 μερες για το επομενο "χαρτζιλικι".Μου ειχαν μεινει 5-10 ευρω και επρεπε να διαλεξω μεταξυ τσιγαρων και φαγητου.Η μοιρασια πηγε 50%-50%.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134602 από hemmo στις 06 Αυγούστου 2015, 2:02πμ

hemmo

μέλος από: 22/3/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Εγω δεν εχω την δυνατοτητα να ξοδευω τοσα χρηματα πολυ απλα γιατι δεν εχω δικα μου. Τσιγαρα παιρνω απο φιλους μου αλλα θα ηθελα να εχω ενα δικο μου πακετο. Ευχαριστω πολυ που μου απαντησες. Παιδια καμια αλλη γνωμη?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134604 από nonreligius στις 06 Αυγούστου 2015, 11:36πμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Να το κόψεις όσο είναι νωρίς. Δεν νομίζω ότι έχεις εθιστεί, απλά σε επηρεάζει το κλίμα της παρέας. Πρέπει να το σταματήσεις αμέσως και να μην παρασύρεσαι από τους άλλους. Επιπλέον είσαι αρκετά μικρή σε ηλικία, σε σχέση με τους άλλους καπνιστές που συνήθως το ξεκκινάνε αργότερα. Οπότε το κακό μακροχρόνια θα είναι μεγαλύτερο.
Δες εδώ τη φωτο και θα σε πείσει:

Δεν το λέω για να τρομάξεις, αλλά πίστεψέ με, δεν θες να γίνεις έτσι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134614 από Dieftharmenos στις 06 Αυγούστου 2015, 4:44μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Non...μου γαμησες την ψυχολογια ρε φιλε...χαχαχα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134616 από nonreligius στις 06 Αυγούστου 2015, 5:46μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Dieftharmenos@06 Αυγούστου 2015)
Non...μου γαμησες την ψυχολογια ρε φιλε...χαχαχα


Ευκαιρία λοιπόν να το κόψεις τότε...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134621 από cool_guy15 στις 07 Αυγούστου 2015, 1:05πμ

cool_guy15

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2015
μηνύματα: 65 αποδεκτές 0
Λοιπόν, μην αγχώνεσαι, δεν έχεις εθιστεί ακόμη απλά αν καπνίσεις στην παρούσα φάση, θα εθιστείς 1000%. Εαν δεν θέλεις τα πνευμόνια σου να γίνουν μαύρα και να είσαι συνέχεια απένταρη επειδή θα τα τρως εκεί, άκου τι θα κάνεις. Πρώτα απ'όλα, αν δεν κάνεις ήδη κάποιο χόμπυ, καλά θα ήταν να ξεκινήσεις. Ίσως κάποιο άθλημα, θέατρο ή μπορείς ακόμα να πηγαίνεις μόνη σου για τρέξιμο. Έτσι θα απασχολιέσαι με κάτι άλλο και δεν θα το σκέφτεσαι μονίμως. Βέβαια δεν θα είσαι όλη μέρα εκεί αλλά είναι καλό να περνάς την ώρα σου. Επιπλέον==> ΤΣΙΧΛΕΣ. Φθηνές και θαυματουργές. Κάθε φορά που σκέφτεσαι πως επιθυμείς να καπνίσεις, βάζεις μία στο στόμα και την μασουλάς αλύπητα (:D)! Μ'αυτόν τον τρόπο, ξεγελάς τον οργανισμό σου. Να πίνεις και πολύ νερό, γιατί γενικά ξεγελιέται ο οργανισμός και δεν το θέλεις πια τόσο απεγνωσμένα. Εε μετά από λίγο καιρό ο οργανισμός σου θα συνηθίσει και θα το ζητάει όλο και λιγότερο μέχρι που θα ξεκολλήσεις. Περιττό να πω, αν κάνεις άλλο ένα λέγοντας ψέματα στον εαυτό σου ότι θα είναι το "τελευταίο", εκεί είναι που θα χάσεις την μπάλα. Εαν δεις ότι παρ'όλο που τρώς τσίχλες, πίνεις νερά, ασχολείσαι με πράγματα, είναι το μόνο που σκέφτεσαι, ίσως χρειαστεί να το πεις στους γονείς σου, να παραδεχτείς ότι έκανες βλακεία και να τους εξηγήσεις ότι δεν θέλεις να ξαναγίνει αλλα ο οργανισμός σου το ζητάει. Θα σε βοηθήσουν και οι ίδιοι..μπορεί να σου θυμώσουν λίγο, αλλά θα σε καταλάβουν, θα εκτιμήσουν το γεγονός ότι τους μίλησες με ειλικρίνεια και θα σε στηρίξουν! Καλή τύχη και "απεξάρτηση" :D
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #135093 από Georgiacat11 στις 24 Σεπτεμβρίου 2015, 10:23μμ

Georgiacat11

Εικονίδιο
μέλος από: 24/9/2015
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

λοιπον εχω περασει την ιδια περιπτωση, αλλα εγω με ηλεκτρονικο...δεν εχεις εθυστει μην ανησυχεις απλα ειναι ενας ενθουσιασμος...λογικο αν βλεπεις τους γυρω σου να καπνιζουν θα θες και εσυ να δοκιμασεις..Δεν ειναι κακο να δοκιμαζεις πραγματα , αλλα ολοι ξερουν οτι το καπνισμα δεν κανει καλο στην υγεια...αυτα ηθελα να πω...αποδεικτικη αν βοηθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135108 από Mikrikiti στις 30 Σεπτεμβρίου 2015, 12:02μμ

Mikrikiti

Εικονίδιο
μέλος από: 29/9/2015
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω κάπως αλλά υπάρχουν 60 λογοι για να κόψεις το κάπνισμα. Πάντα στο google.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login