Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η βαρύτητα είναι πιο δυνατή το φθινόπωρο. Τότε τα μήλα πέφτουν ομαδικά.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Δούλεμα για σλιπακι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #156381 από Spolkalon στις 11 Μαρτίου 2022, 8:03πμ

Spolkalon

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2021
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Πριν λίγες μέρες πάνω σε φιλικά ξεβρακωματα με τους φίλους μου ανακάλυψαν ότι είμαι ένας από τους λίγους που φοράνε σλιπακι αντί για μποξερακι. Από τότε με ψιλοδουλευουνε και με λένε μπέμπη και τέτοια, ενώ τα μποξερακια τους είναι πιο μπεμπιδιστικα αφού είναι με καρτούν,σχέδια και τέτοια ενώ εμένα τα πιο πολλά σλιπακια είναι απλά ένα χρώμα. Τι να κάνω για να σταματήσουμε; Δεν είναι πολύ σοβαρό αλλά με πειράζει λίγο τώρα τελευταία και με κάνει να ντρέπομαι ιδικά αν πρέπει να αλλάξω μπροστά τους. Δεν καταλαβαίνω με πια λογική λένε ότι τα δικά μου είναι για μωρά ενώ τα δικά τους έχουνε πιο παιδικές ζωγραφιές πάνω και δεν με ακούνε όταν τους το λέω αυτο. Εχεί κανείς καμιά ιδέα ή παρόμοια εμπειρία?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156390 από Katee75 στις 12 Μαρτίου 2022, 11:21πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Παιδικές βλακείες.
Προσωπικά ποτέ δεν ασχολήθηκα με το τι φοράει ο καθένας, γιατί στην τελική και να μην μου αρέσει δεν είναι πάνω μου.
Μπορείς να τους δείξεις ότι σε ενοχλεί..αν δεν σταματάνε να τους το δείξεις πιο έντονα.
Αν πάλι συνεχίσουν νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ότι δεν σέβονται και τόσο την φιλία σας.. οπότε δεν θα χρειάζεται να προσπαθείς και άλλο για αυτήν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #156391 από kapapi04 στις 13 Μαρτίου 2022, 8:03πμ

kapapi04

Εικονίδιο
μέλος από: 1/1/2021
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0
Τέτοιους φίλους τους κάνεις πέρα
Άντε με τα κόμπλεξικά τους
Καί φαντάζομαι οι περισσότεροι θα έχουν μποξερακι αγορασμενο από τα χέρια της μανούλας στη λαϊκή χαχα
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #157538 από Lanel στις 12 Μαΐου 2022, 2:41πμ

Lanel

Εικονίδιο
μέλος από: 17/10/2020
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Είχα κι εγώ παρόμοιο θέμα αν και καθόλου έντονο γιατί πάντα το αντιμετώπιζα αμέσως. Κι εγώ σλιπακι φοράω και όποτε κάποιος πήγαινε να πει κάτι τον έκοβα αμέσως κάνοντας τον να καταλάβει ότι δεν έχει καμία σημασία τι βρακί φοράς για τους άλλους και πέρα από αγαθό χαβαλε τίποτα άλλο δεν είναι αποδεκτό. Φορά ότι σε βολεύει και μην αλλάζεις για τέτοια ατομα και απλά πες τους ότι αυτό σου αρέσει άρα αυτό φοράς. Επίσης μην προσπαθείς να κρύψεις το πως είσαι ή να δικαιλογισεις τον εαυτό σου σε τέτοια άτομα γιατί τότε τους δινεις ευκαιρία να σε ενοχλουν, να είσαι ξεκάθαρος και δυναμικος. Αν πάλι λένε βλακείες απλά μην δίνεις σημασία γιατί δεν αξίζουν την προσοχή σου ή την φιλιά σου. Αν σου δημιουργούν πρόβλημα υπερασπίσου τον εαυτό σου όπως μπορείς. Ελπίζω να βοήθησα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158719 από Lilaaa 55 47 23 στις 11 Ιουλίου 2022, 9:53πμ

Lilaaa 55 47 23

Εικονίδιο
μέλος από: 10/7/2022
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ! Αν δουν ότι δεν ακούς αυτά που λένε, θα σταματήσουν. Επίσης, όσο ασχολείσαι μαζί τους τους δίνεις αξία και συνεχίζουν, γιατί βλέπουν ότι τα καταφέρνουν και σε πειράζουν και εσύ το παίρνεις στα σοβαρά. Αν το πουν πουθενά αδιαφόρησε και άμα δουν ότι δεν ασχολείσαι δεν θα το πιστέψουν, ενώ αν αρχίσεις τα: ΕΓΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΡΕ Μ****** ΤΙ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΛΕΤΕ θα σε πάρουν στο ψιλό. (Αν βοήθησα, αποδεκτή <3)! Καλή τύχη : ) ; ) <3
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login