Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η φλασιά έκαψε φλάντζες.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Δε ξέρω πια τι είμαι!

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #81622 από Questionable Id στις 08 Ιουλίου 2011, 8:02μμ

Questionable Id

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2011
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Γεια σας φιλοι μου. Βλεποντας οτι πολλοι εχουν βοηθηθει εδω περα, αποφασισα επιτελους να τολμησω κι εγω να εγγραφω, για να δηλωσω το βασανιστικο προβλημά μου και να σας ζητησω βοηθεια, αν ειναι αυτή εφικτη. Ειμαι ο Φέφος (έτσι με ‘λεγαν οι φίλοι μου... όταν είχα ακόμη φίλους) και είμαι 17 ετών. Εδω και δυο χρονια ξεκινησα να έχω κάποιες ανεξηγητες, αλλοκοτες τασεις. Να αναφερω εδω ότι μικρος στο σχολείο δεν αντιμετωπιζα ιδιαιτερα προβληματα στο να κάνω φιλους, ημουν ένα παιδί αρκετα κοινωνικο, και δε διεφερα σε πολλα ή σημαντικα πραγματα με τους συνομιληκους μου.

Αυτα ολα ομως κρατησαν λιγο πριν το τελος του Γυμνασιου. Γιατι, καθως εγινα 15 χρονων, αρχισα να νιωθω καπως... δε ξερω... να ενθουσιαζομαι, ας πουμε, με πραγματα με μεγαλη θηλυπρεπεια. Ετσι ξεκινησα να βαζω τις γοβες και γενικως τα παπουτσια της μητερας μου, κρυφα απ’ ολους φυσικα, τα σουτιεν, τα στρινγκ και ο,τι τελοσπαντων ευχαριστει μια γυναικα που σεβεται τη φυση της. Ομως αισθανομουν ενα κενο. Μια εμμονη σκεψη βασανιζε το μυαλο μου. Δε μου εφτανε η κρυφη μου μεταμφιεση... παροτι τα βραδια ξεχυνομουν –και ειναι κατι που το κανω ακομη– ντυμενος ετσι, σαν μια τρανς, σε κακοφημα σοκακια της πολης μου, προκαλωντας ομορφους και γοητευτικους μεσηλικους ανδρες, και κανοντας πραγματα με αυτους (μονο φιλι και στοματικο ως τωρα, αφου φοβαμαι να προχωρησω).

Λιγο πριν κλεισω τα 17 μου ετη εγινε κατι φοβερο. Ο Νίκος, ενας αρκετά κοντινός μου φίλος, ετυχε να με δει ενα βραδυ απο το παραθυρο του δωματιου μου που το ‘χα ξεχασει ανοιχτο, λιγο πριν φυγω για την καθιερωμενη μου «βολτα». Εμενα μου κόπηκε το αιμα. Κοκκαλωσε κι αυτός. Μετα απο λιγο εφυγε τρεχοντας.

Την επομενη μερα, στο σχολειο, προσεξα οτι με κοιταζαν ολοι πολυ διαφορετικα.
Δε μπορουσα να το πιστεψω αυτο! Το ειχε πει στους –υπολοιπους- φιλους μου, και σε μερικες κοπελες! Στην αρχη δε μου μιλουσαν καν. Απλως με παρατηρουσαν με απεχθεια. Επειτα ομως, οταν αποπειραθηκα να τους πλησιασω, ηρθε ενας (ο Αντώνης) και μου ειπε οτι δε θα μου ξαναμιλησουν λεει και οτι «δε κανουμε παρεα με τραβελια». Εγω κατεβασα το κεφαλι κι εφυγα. Πηγα στο σπιτι μου (εκανα κοπανα), κλειστηκα στο δωματιο μου κι αρχισα να κλαιω.

Λιγοι μηνες εχουν περασει απο τοτε, μα το ‘χω πια αποδεχτει. Δεν εχω φιλους, κι ισως ποτε να μην ξαναποκτησω. Ευτυχως τουλαχιστον φιλοτιμηθηκαν και δε διεδοσαν το «νεο» πολυ παραπανω, ετσι δεν το εμαθαν οι γονεις μου. Ή τουλαχιστον ημουν τυχερος (ο πατερας μου ειναι πολυ βιαιος).

Τωρα λοιπον, μεσα στη μοναξια και την καταθλιψη μου, εχω πλεον ορμες παρανοικες. Θελω να κανω αλλαγη φυλου, να γινω μια γυναικα. Δεν ειναι οτι ντρεπομαι μοναχα... ειναι πως δεν εχω χρηματα... ειναι πως δεν προκειται ποτε να ζητησω απ’ τους γονεις μου, και δεν εχω καποιον αλλο. Βλεπω περιεργα, τρομερα ονειρα... οτι κανω τομη μ’ ενα μαχαιρι στο αντρικο στηθος μου και βαζω μεσα πραγματα και να φαινεται γυναικειο και λοιπα.
Δε ξερω πως να το αντιμετωπισω. Στην αρχη ειχα καποια αισιοδοξια. Τωρα πια ολα μοιαζουν μαυρα. Και το χειροτερο ειναι πως αισθανομαι επικινδυνος για τον εαυτο μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81623 από Darkfieras στις 08 Ιουλίου 2011, 9:02μμ

Darkfieras

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/11/2009
μηνύματα: 319 αποδεκτές 0
Ελα ρε φιλε σοβαρολογεις τωρα? ΡΕ Φιλε ελα στα λογικα σου εισαι ελεηνος εχεις ψυχολογικα προβληματα ΤΟ ΜΙΑΛΟ σου εχει μπερδεψει το σωστο απο το λαθος! Ο ΚΟσμος ειναι διεφθαρμενος εχουμε καταντισει εσχος! ΠΙΓΕΝΕ ΣΕ ΕΝΑ μπουρδελο να γαμισε*ς καμοια γκομενα μπας και ξυπνησουν οι αντικες ορμονες σου ρε φιλε! ΑΥΤΟ που κανεις ειναι εντελος κατα της φυσης δεν ειμαι ρατσιστις απλα δεν θελω να βλεπω τετια πραγματα ειναι αφυσικα.

Σημείωση moderator: "Δεν είμαι ρατσιστής" -- το tell-tale sign του ρατσιστή. Επίσης, αυτό το site δεν ανέχεται τέτοιου είδους ιδεολογία και έκφραση. Όποιοι λένε στα μούτρα του άλλου έτσι ωμά ότι έχει ψυχολογικά προβλήματα, συνήθως έχουν τα διπλάσια από τον άλλο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81624 από panosx στις 08 Ιουλίου 2011, 9:07μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
ρε μονος σου μας ειπες πως παιρνεις πιπες σε αντρες κι πως γουσταρεις να φωρας γυναικεια ρουχα κι ρωτας τι εισαι??? darkiferas ναι δν εισαι καθολου ρατσιστης......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81625 από Darkwin στις 08 Ιουλίου 2011, 9:11μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
κοιτα αυτα που σκεφτοσουν παλια και καλα πως θα ηταν να φορουσες στρινγκ και τα φορουσες ηταν λαθος...μεγαλο λαθος και ολα τα αλλα που εκανες.....βγες εξω πηγαινε σε ενα μπαρακι γνωρισε κανενα κοριτσι να κανεις σχεση και μετα θα φυγουν ολα αυτα τα αφυσικα πραγματα απο το μυαλο.....αυτη ειναι η γνωμη μου.....
τωρα αμα θες να καταστρεψεις την ζωη σου.......
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81626 από panosx στις 08 Ιουλίου 2011, 9:18μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
ρε το παιδι ειναι gay δν λεω το να κανει τν τραβεστει κι να περνει πιπες ηταν λαθος αλλα ν του πειτε να αλλαξει γουστα επειδη ειναι αφυσικος τη να πω....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81627 από Darkwin στις 08 Ιουλίου 2011, 9:32μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
@panosx θελω να πω με το "αφυσικα" οτι εισαι γεννημενος gay οχι μετα απο 16-17 χρονια. ειχε βαλει στο μυαλο του αυτα τα πραγματα και για αυτο εγινε ετσι. για αυτο του λεω να κανει μια σχεση με ενα κοριτσι ετσι ωστε να του ξεφυγουν αυτα τα πραγματα απο το μυαλο...αυτη ειναι η γνωμη τωρα ειναι δικια του επιλογη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81628 από Webmaster στις 08 Ιουλίου 2011, 9:40μμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Και γιατί πρέπει να ξέρεις τι είσαι;

Σε ποιους έχεις να δώσεις λογαριασμό; Κάνε ό,τι νομίζεις καλύτερο για τον εαυτό σου και κράτα το κρυφό και προσωπικό. Η κοινωνία δεν έχει καμιά δουλειά στην ερωτική ζωή του καθενός. Δεν είναι ανάγκη να χολοσκάς ούτε να πιστεύεις άπειρους και ακροδεξιούς "νορμάληδες" σαν αυτούς που έγραψαν από πάνω και να στενοχωριέσαι άδικα.



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81629 από Doctoras στις 08 Ιουλίου 2011, 9:41μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Κοιτα φιλε ειναι σηγουρο και καλως το εχεις αποδεκτει οτι εισε gay.Πραγμα που δεν ειναι κακο και καλως κακος αυτος εισε και σε οποιον αρεσεις.Το κακο της υποθεσης το οποιο θεωρω οτι θα πρεπει να σταματησεις ειναι να τρυγηρνας στις κακοφημες περιοχες και να κανεις οτι κανεις με αγνωστους.Γιατι:
1)Γιατι αυτο δεν ειναι σωστο στην περιπτωση σου.
2)Διοτι μπορει να κολήσεις τιποτα απο τον καθε χ που ερχεσαι σε επαφη ακομα και απο στοματικο.
3)Γιατι εισε δεκαευτα χρονον παιδι.Στην ηλικια μου.Και εχεις ολη την ζωη μπροστα σου.Και ειναι κριμα να την χαραμησεις κανοντας κατι που θα κουβαλας σε ολη σου την ζωη.
4)Διοτι ειναι θεμα πυθανοτητων οτι αν συναιχισεις καποια στιγμη θα μαθευτει και το λιγοτερο που θα φοβασαι θα ειναι η βιαιη συμπεριφορα του πατερα σου.

Λοιπον εγω δεν θα σου πω να πας με κοπελα (εφοσον το εχεις δοκοιμασει και δεν σου βγηκε δεν ενοω σεξ απλη σχεση)διοτι δεν το θεωρω πρεπων να κανεις κατι που ειναι περα απο την δικη σου φυση,να πιεσης τον εαυτο σου να τα φτειαξει με κοπελα.Αλλα θα σου προτεινα να βρεις εστω εναν φιλο με τον οποιο να εχετε κοινα ετσι ωστε να αληλουποστηριζεστε.Εναν φιλο που θα σε καταλαβαινει ετσι ωστε να μην νιωθεις μονος.Και θα εχεις γραμμενους τους αλλους.Παντος πρεπει να μην ξανακαταφυγεις σε αυτες τις κακοφημες περιοχες και γενικα μην ξανακανεις κατι τετοιο.

Τωρα οσο αφορα την αλλαγη φιλου αν και ειμε αρνητικος σε αυτο θα ηθελα να σε παρακαλεσω να το ξεχασεις μεχρι να πας 21-22 γιατι το ζητημα απετει μεγαλη οριμοτητα και σκεψη πριν το παρεις αποφαση.

Για να καταληξω ειμε της αποψης οτι θα πρεπει να αποδεκτεις αυτο που εισε (να μην κανεις καμια αλλαγη στο σωμα σου)να ικανοποιεισαι με αυτο που εχεις και να μην ξανακανεις κακο στο εαυτο σου πηγαινοντας σε αυτα τα μερει.Και ειναι καλο να ψαξεις να ερθεις σε επαφη με συνομιλικα ατομα με ιδιες προτιμισεις με εσενα διοτι θα σου κανει πολυ καλο και παραλληλα θα προσφερεις και εσυ βοηθεια σε ατομα της υλικιας σου που πυθανον να νιωθουν ετσι οπως εσυ.

Φιλε υπαρχουν πολυ κακα ατομα γυρομας με ολη την σημασια της λεξης.Τα οποια δεν μπορουν ουτε καν προσπαθουν να ερθουν στην θεση του απεναντη τους κατακρινοντας τον διοτι ειναι ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ.Και δυστιχως η πληοψηφια ειναι ετσι.Το θεμα ειναι να μην σταματησεις να ψαχνεις μεσα στην διαφθορα (που υπαρχει ακομα και σε παιδια λυκειου) να βρεις ατομα πραγματικα αξιολογα και συμπονετικα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81633 από 19boy στις 08 Ιουλίου 2011, 11:26μμ

19boy

μέλος από: 5/6/2011
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Η δικη μου συμβουλη ειναι να κανεις μια προσπαθεια να βρεις φιλους ή και να ερωτευθεις,σκεψου οτι υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι με τα ιδια ενδιαφεροντα.Θεωρω απαραδεκτη τη συμπεριφορα σου στις κακοφημες περιοχες,(ας μην ξεχναμε ομως οτι ολοι κανουμε λαθη)καλυτερα μην το ξανακανεις.Οσο για την επιλογη σου να αλλαξεις φυλο νομιζω οτι αυτο θα το κρινει ο ψυχολογος που θα σε παρακολουθει για περιπου δυο χρονια πριν παρεις αδεια για αυτη την εγχειρηση.Αν πραγματι αυτο θα σε κανει ευτυχισμενο τοτε ευχομαι οτι καλυτερο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #81636 από manolio4 στις 09 Ιουλίου 2011, 12:22πμ

manolio4

Εικονίδιο
μέλος από: 9/6/2010
μηνύματα: 246 αποδεκτές 0
κάτι για ψυχολόγο είπε ο φίλος μου παραπάνω και πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο για την περίπτωση σου φίλε μου..πήγαινε σε κάποιον ψυχολόγο και θα βρείτε την άκρη μαζί..επίσης θα σου έλεγα να ξεχάσεις την βίαιη συμπεριφορά του πατέρα σου και να του μιλήσεις..αν του πεις ότι είσαι gay και σε χτυπήσει τότε είναι ψυχοπαθής για εμένα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login