Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όταν δεν ξέρεις τι θέλεις, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Στρατός

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #167397 από Donvarzz στις 30 Μαΐου 2023, 9:56πμ

Donvarzz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/5/2023
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
καλησπέρα σε όλους! Δυστυχώς πλησιάζει η στιγμή που πρέπει να μπω στρατό είμαι 22 χρόνων και είμαι ντροπαλός φουλ και γενικά αγχώδεις σαν άνθρωπος αγχώνομαι νε το παραμικρό και γενικά δν είμαι τόσο άνετος με ξενα άτομα και θελω το χρόνο μου γενικά! Θέλω να ρωτήσω στο στρατό πως είναι τα πράγματα με τα υπόλοιπα άτομα γενικά τουαλέτες το μπάνιο; σκεφτείτε πως δν νιώθω άνετα να αλλάζω μπροστά σε άλλους πχ όταν κάνω μπάνιο στο σπίτι κλειδώνω πόρτα περνώ τα ρουχα μαζί μου αλλάζω και μετά βγαίνω! Θα είναι και αλλά άτομα σαν εμένα; Δεν ξερω αρχίζει και με ποιανει το άγχος και νομίζω πως δν θα παει καλά αυτό… πάλι καλά το μόνο καλό είναι ότι θα βρίσκομαι Αθηνα μόλις παρω την πρώτη μεταγραφή οπως λέγεται αυτό 😅😅 ευχαριστώ και περιμένω απαντήσεις
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #167399 από Gkappa στις 30 Μαΐου 2023, 12:43μμ

Gkappa

μέλος από: 22/11/2022
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα μπρο . Εγώ 19 είμαι δεν έχω πάει ακόμη στρατό αλλά θα σου μεταφέρω την εμπειρία από έναν φίλο μου. Λοιπόν , οι τουαλέτες είναι ιδιωτικές πάει ο καθένας μόνος του και στις ντουζιέρες υπάρχει κουρτινάκι την ώρα που κάνεις μπάνιο. Τώρα πριν μπεις για μπάνιο και μετά που βγαίνεις δεν ξέρω αν είναι γυμνοί αλλα εσυ μπορείς να μπαίνεις και να βγαίνεις με το μποξεράκι. Αν έχεις θέμα ακόμα και με το μποξεράκι είναι λίγο υπερβολικό και θα σου πρότεινα να το καταπολεμήσεις γιατί δεν ξέρω αν γίνεται να το αποφύγεις αυτό(οχι μόνο στο μπάνιο αλλά και στο θάλαμο όταν θα αλλάζεις παντελόνι). Αλλά ακόμη κι αν τυχει να σε δει κάποιος γυμνό να είσαι χαλαρός, μην σε νοιάζει τπτ δηλαδή αν ο άλλος την έχει μεγαλύτερη κ τέτοια , όλοι άντρες είμαστε κ ούτε πρόκειται να κρατήσεις επαφές μετά με κανέναν αν δεν θες . Όσο για το μπάνιο στο σπίτι που λες δε σημαίνει κάτι γτ και εγώ κλειδώνω πάντα και δε νιώθω στο σπιτι άνετα με το γυμνό ενώ αντίθετα όταν είμαι με φίλο/κολλητό ούτε καν κλειδώνω κ το πολύ πολύ να πάρω ένα μποξεράκι για να βγω κ γενικά έχει τύχει να με δει ειτε φίλος ειτε ξάδερφος γυμνό δεν ειναι κάτι . Δεν λέω ότι εγώ είμαι σωστός κι εσύ λάθος απλά το αναφέρω. Επίσης μην ακούς τι λένε οι πατεράδες μας για το στρατό δεν ισχύουν πολλά από αυτά, έχουν αλλάξει τα πράγματα , ειναι πολύ πιο χαλαρά πλέον και έχει φουλ φαση κ εμπειρία . Γενικά σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ είμαι αγχώδης άνθρωπος και με αγχώνει και ο στρατός λίγο δεν θα πω ψέματα αλλα εσυ προσπάθησε να είσαι πιο άνετος με το θέμα αυτό . Για παράδειγμα αισθάνεσαι άβολα όταν είσαι με το μποξεράκι ακόμη και με φίλους ;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #167400 από Donvarzz στις 30 Μαΐου 2023, 1:21μμ

Donvarzz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 26/5/2023
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Ευχαριστω για την απάντηση! Νομίζω πως ναι αν είναι έτσι οπωσ Τα λες θα το κάνω έτσι θα φοράω μποξεράκι και θα βγαίνω! εντάξει με το μποξεράκι δένε χω θέμα και με φίλους κανονικά με βλέπουν με μποξεράκι γυμνο ακόμα δν με έχουν δει Γτ ενταξει πάντα αλλάζω στο μπάνιο Γτ νιώθω πιο άνετα αλλλα ενταξει δν είμαι τόσο υπερβολικός με μποξερακι δν έχω θεμα! Ίσως ναι πρέπει να το πάρω πιο κουλ θα δυσκολευτώ στην αρχη αρκετά αλλά μετά πιστεύω θα παει καλά
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #167420 από randomname στις 03 Ιουνίου 2023, 2:12μμ

randomname

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2022
μηνύματα: 50 αποδεκτές 0
Καλησπέρα κι από μένα, αν και εγώ ακόμα δεν έχω πάει στρατό, θα σου πω την γνώμη μου. Αρχικά εγώ είμαι επίσης ντροπαλός σαν άνθρωπος, ιδίως με άτομα που δεν ξέρω, παρόλα αυτά, το θέμα του γυμνού δεν είναι κι από τα κορυφαία πράγματα που με αγχώνουν. Αρχικά γιατί ξέρω πως αν θες μπορείς να κάνεις ό,τι χρειάζεσαι (ντύσιμο, μπάνιο κλπ.) και ιδιωτικά χωρίς να σε βλέπουν πολλοί, δηλαδή έχεις αυτή την επιλογή. Απ' την άλλη, και να σε δει και κανείς ή το αντίστροφο, δεν είναι και τίποτα. Μην συγκρίνεις στο σπίτι με οικογένεια, δλδ με φίλους ή συνομήλικους είναι πιο χαλαρά.
Τις πρώτες φορές μπορεί να νιώσεις ελαφρώς περίεργα αν σε δει ή δεις κάποιον, αλλά μετά από μια, δυο φορές συνειδητοποιείς ότι έχετε το ίδιο πράγμα εκεί πέρα και δεν είναι τόσο ντροπιαστικό, αντίθετα είναι κάπως απελευθερωτικό και ξεπερνάς το πρώτο σκάλωμα. Γενικά, προσπάθησε αν μπορείς να αποβάλεις λίγο το άγχος, αλλά όπως είπα νομίζω αν θες γίνεται να μην σε δει και κανείς, άρα εσύ επιλέγεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #168483 από Jeanmoust στις 23 Ιουνίου 2023, 4:29πμ

Jeanmoust

Εικονίδιο
μέλος από: 8/1/2022
μηνύματα: 59 αποδεκτές 0
Παιδιά μην αγχώνεστε καθόλου. Δεν τίθεται κανένα θέμα καταπάτησης της ιδιωτικότητας. Οι τουαλέτες έχουν κανονικότατα ατομική πόρτα και στα ντουζ ατομικές κουρτίνες ή πόρτα. Δεν θα χρειαστεί να είσαι ολογυμνος μπροστά σε κανέναν. Εμείς συνήθως με τα μποξεράκια κυκλοφορούσαμε και κοιμόμασταν το καλοκαίρι. Επίσης, κανένας δεν ασχολείται με το τι φοράει ο άλλος ή πως είναι το σώμα του. Τουλάχιστον σε εμένα δεν έτυχε ποτέ. Αλλά ακόμα και κάποιος να βγει ολόγυμνος ή να σε δουν ολόγυμνο δεν τρέχει και τίποτα. Βασικά, κανένας δεν ασχολείται με αυτά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login